MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 18. července 2024, svátek má Drahomíra / Drahomír, pranostika na dnešní den: O svatém Kamilu slunce má největší sílu.

Terasa v Napajedlech bude své majitele těšit dlouhou řadu let

Redakce
31. 1. 2022
Foto: František Horký - Stolařství

Když se majitelé domu v Napajedlech rozhodli pořídit svému bazénu terasu, měli poměrně jasnou představu, jak celou realizaci pojmout. Precizní návrh je základem pro jakoukoli stavbu, ale stejně důležitý je i kvalitní materiál a to, kdo a jak se ujme jeho instalace. V tomto případě do sebe všechno zapadlo tak, jak nejlépe mohlo.

Nová kompozitní terasa u rodinného domu v Napajedlech ukazuje, jak málo stačí, aby se z vaší zahrady stalo místo, které vás nepřestane těšit a lákat. K zábavě, k odpočinku, posezení s přáteli, k hrám s dětmi nebo třeba k práci. Zvlášť, když člověk dneska kvůli koronaviru neví, jaká situace bude za týden.

Každý, kdo zvažuje stavbu terasy, musí vzít v potaz celou řadu aspektů. Například tvar, sklon a členitost pozemku nebo stabilitu podloží. Nebo to, jak moc bude terasa vystavená vlivům klimatu, nečistotám nebo například bazénové chemii. Další věcí je ujasnit si, jak moc se vám bude chtít o terasu pečovat a kolik do té následné péče hodláte investovat. Času i peněz. A pak je tu samozřejmě otázka bezpečnosti terasy a v neposlední řadě i jejího vzhledu.

Foto: František Horký – Stolařství

V případě nové terasy na zahradě u rodinného domu v Napajedlech se investoři rozhodli pro sázku na jistotu. Spojili se s Františkem Horkým z nedalekých Kunovic, který je certifikovaným partnerem výrobce kompozitních prken, společnosti WPC – WoodPlastic. Vyškolení spolupracovníci české firmy, která dodává kvalitní terasy, ploty nebo obklady stěn do celého světa, dokážou zájemcům bezplatně poradit s návrhem terasy, s výběrem prken i s kalkulací a nakonec terasu profesionálně nainstalují.

Terafest® je pro stavbu teras ideální 

Po konzultaci padla volba na prkna Terafest® s povrchem Forest Plus v barvě Teak. Tato prkna jsou díky svému vzoru ideální pro bezpečný pohyb kolem bazénu. Navíc dokážou dlouhodobě čelit dešti, sněhu, mrazu i slunečnímu UV záření, jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Ačkoli jejich údržba spočívá jen v občasném zametení a opláchnutí vodou, přesto na ně výrobce poskytuje záruku až 25 let.

Návrh terasy zahrnoval jak bezprostřední okolí bazénu, tak navazující částečně zastřešený prostor. Součástí realizace bylo i obložení opěrné zídky a vybudování atypické lavičky s pohodlným šikmým opěradlem podle návrhu majitele, který je profesí strojař. Finální instalaci všech prvků a především pak vybraných prken dokončil František Horký během několika málo dnů.

Foto: František Horký – Stolařství

S kompozitem od WPC – WoodPlastic se pracuje stejně dobře jako se dřevem, povrch nové terasy připomíná dřevo i svojí kresbou a také na dotyk. Klíčový rozdíl je v tom, že plnoprofilová prkna Terafest® jsou neporovnatelně odolnější, takže majitelé nové terasy si ji mohou užívat řadu let bez nutnosti cokoli opravovat. A terasa bude stále stejně funkční a atraktivní.

Další informace o produktech WPC – WoodPlastic, inspirativní fotografie a praktická doporučení lze nalézt na www.woodplastic.cz.

Související články

Inspirujte se stylovou terasou Terafest® u domu hokejového obránce Romana Poláka

Roman Polák patří k nejlepším českým hokejovým obráncům. Obětavý bek proslulý svojí tvrdostí a dokonalou poziční hrou se po 14 úspěšných sezónách rozhodl ukončit své angažmá v kanadsko-americké NHL. Zakotvil v týmu Vítkovic a spolu s manželkou teď mohou v klidu pokračovat v zařizování svého vkusně navrženého domu. „Máme to se ženou stejné, pro nás je domov jen jeden, […]

Přečíst
Červenec 2020

Terafest® – česká terasa na celý život

Pořiďte si právě teď originální, kvalitní a bezúdržbovou terasu Terafest® od českého výrobce WPC – WoodPlastic. Vyberte si ji z nabídky našich dobře zásobených skladů ještě za stávající cenu. Rozhodněte se už nyní pro svoji terasu snů. Dodáme vám ji obratem. Toužíte po atraktivní terase? Díky plným skladům kvalitních kompozitních prken od českého výrobce, krátkým […]

Přečíst
Září 2021

Terasa Terafest® – síla na první pohled

Kompozitní terasa Terafest® od českého výrobce vyniká jemnou kresbou svých linií, sametovým povrchem a mimořádnou odolností. Patentovaný materiál WoodPlastic® může působit křehce, ale nenechte se mýlit, vaše nová terasa bude moderní, pevná a za každých okolností atraktivní. Vyberte si barvu své terasy. Díky bohaté nabídce zajímavých odstínů budete moci její prkna sladit se všemi prvky […]

Přečíst
Říjen 2021

Česká terasová prkna Terafest® odolají mrazu i zimním plískanicícm

S nadcházejícími plískanicemi čeká terasy u našich domů zatěžkávací zkouška. Ty z nás, kteří vsadili na český kompozit Terafest®, však zimní slota nemusí příliš vzrušovat. Proč? Terasová prkna od českého výrobce WPC – WoodPlastic vykazují mimořádnou odolnost. Podívejme se na důvody, proč by se jejich pořízení mohlo vyplatit i vám. Venkovní nezakryté terasy jsou během […]

Přečíst
Prosinec 2021

Marta Jandová se cítí nejlépe s rodinou na terase svojí chalupy

Je známá především jako úspěšná zpěvačka. Věčně rozesmátá dáma, která vypadá, že nemá problém s bohémským životem ani s vystupováním na veřejnosti. Pouze nejbližší však vědí, že nejlépe se pracovně vytížená Marta Jandová cítí v kruhu své rodiny na své venkovské chalupě. Marta Jandové se několikrát nechala slyšet, že za opravdu kvalitně prožitý čas považuje především dobu strávenou […]

Přečíst
Srpen 2020

Jarní údržba terasy z WPC je snadná

Jednou z důležitých předností teras z kvalitního dřevěného kompozitu je minimální potřeba údržby. Na rozdíl od teras z jiných materiálů se v případě WPC jedná spíše o příjemnou povinnost probudit ji ze zimního spánku a připravit na novou sezónu. Pokud je tedy někdy ten správný čas věnovat kompozitní terase trochu té péče, tak je to právě teď. Každá terasa […]

Přečíst
Duben 2021