MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland / Herta, pranostika na dnešní den: Červen mokrý a studený - bývají žně vždy skaženy.

Česká terasová prkna Terafest® odolají mrazu i zimním plískanicícm

Redakce
1. 12. 2021
Foto: WPC - WoodPlastic, www.woodplastic.cz

S nadcházejícími plískanicemi čeká terasy u našich domů zatěžkávací zkouška. Ty z nás, kteří vsadili na český kompozit Terafest®, však zimní slota nemusí příliš vzrušovat. Proč? Terasová prkna od českého výrobce WPC – WoodPlastic vykazují mimořádnou odolnost. Podívejme se na důvody, proč by se jejich pořízení mohlo vyplatit i vám.

Venkovní nezakryté terasy jsou během roku vystaveny mimořádné zátěži. Pomineme-li běžný sezónní provoz, největší nápor představuje počasí. Zatímco v létě na terasu útočí UV záření a vysoké teploty, v zimě to je bláto, vlhko a teploty klesající mnohdy výrazně pod bod mrazu. Různé materiály vykazují různou odolnost a životnost, ale asi nejhůře je na tom klasické dřevo.

A to je škoda, protože dřevo je atraktivní, dostupné a dobře se s ním pracuje. Zajímavou alternativu představuje pro stále větší počet zájemců kompozit dřeva obohacený o polyethylen. Jedním z nejvýznamnějších výrobců terasových prken z kompozitu je česká společnost WPC – WoodPlastic, jehož Terafest® boduje u zákazníků v tuzemsku i v zahraničí.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Existuje spousta kritérií a důvodů, podle nichž si vybíráme terasu. Tady je stručný výběr deseti z těch, které dávají palec nahoru prknům od výrobce a dodavatele ze středočeských Bukovan.

Náklady a čas na péči o terasu jsou minimální

Odolnost teras Terafest® je mimořádná a péče, kterou vyžadují, naprosto minimální. Veškerá údržba spočívá v občasném opláchnutí vodou, mastné fleky lze umýt saponátem. Dvakrát do roka je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu omést. Žádné natírání, olejování ani impregnace.

Dřevěný kompozit je vysoce odolný

Díky patentované směsi a licenci na unikátní americkou technologii výroby Strandex dokážou terasy z originálního dřevěného kompozitu of firmy WPC – WoodPlastic bez problémů a dlouhodobě čelit dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Prkna jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě.

Výrobky jsou bezpečné a vhodné i pro děti

Na výrobu směsi byla použita pečlivě vybraná dřevitá moučky obohacená o zdravotně nezávadný polyethylen stejného typu, jaký se používá ve zdravotnictví. Prkna tak neobsahují žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Protiskluzové terasy bez třísek

Na masivních plnoprofilových prknech Terafest® se netvoří třísky ani štěpy a mají protiskluzový povrch, který je zároveň velice příjemný na dotyk. Na rozdíl od dutých prken nemůže u těch s plným profilem dojít k lámání ani drolení, a to ani po desítkách let intenzivního používání.

S materiálem od WPC – WoodPlastic se skvěle pracuje

Terafest® lze navrtávat, zkracovat nebo zařezávat stejně jako běžná prkna ze dřeva. Velkou výhodou oproti dřevu je, že kompozit můžeme po zahřátí ohýbat. To je ideální vlastnost pro tvarování zakončovacích lišt do požadovaných oblouků především u bazénů nebo kolem schodů. Terasy z Bukovan se navíc rychle a snadno montují, díky svému profilu se nemusí složitě kotvit k podloží.

Ohleduplnost k přírodě

Výrobní závod společnosti WPC – WoodPlastic se řídí hodnotami, které odpovídají civilizované Evropě 21. století, včetně ohleduplnosti k přírodě. Jeho produkty jsou 100% recyklovatelné, neobsahují PVC, ani žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat. Používané dřevo s certifikací PEFC pochází z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a kvalitní polyethylen je zdravotně zcela nezávadný.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Vysoká estetická hodnota povrchů i barev

Terasám Terafest® je společná dokonalá dřevěná textura. Vybírat lze jak z prken s výrazným designem, tak z těch, které osloví milovníky čistých linií a materiálů příjemných na dotyk. Prkna jsou k dispozici v široké škále barevných odstínů, které je umožňují sladit s ostatními prvky v exteriéru.

Výrobky od české společnosti WPC – WoodPlastic vám vydrží desítky let

Terasy Terafest® jsou atraktivní a jejich životnost se počítá na desítky let. Prkna z kvalitního dřevěného kompozitu odolávají veškerým klimatickým vlivům a obvyklému zatížení bez ztráty reprezentativního vzhledu a jedinečných vlastností. Výrobce na ně nabízí záruku až 25 let.

Perfektní zákaznický servis

Vedle vlastního závodu ve středočeských Bukovanech disponuje firma WPC – WoodPlastic širokou sítí certifikovaných montážních a obchodních partnerů. Ti vám pomohou s výběrem povrchů prken a jejich barev a následně vám terasu zdarma navrhnou a vypracují nezávaznou kalkulaci. V případě zájmu novou terasu rychle a profesionálně nainstalují.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Více než 10 000 spokojených zákazníků

Produkty od WPC – WoodPlastic mají vysokou kvalitu, a proto si je oblíbili zákazníci z mnoha evropských i mimoevropských zemí. Za dobu bezmála své třináctileté existence společnost realizovala zakázky přesahující plochu 500 000 m² a uspěla ve více než 30 zemích světa.

Další informace o produktech firmy WPC – WoodPlastic, inspirativní fotografie, praktická doporučení a mnohem více najdete na www.woodplastic.cz.

Související články

Česká firma WPC – WoodPlastic vám pomůže s terasou od A až do Zet

Terasa. Stále ji nosíte v hlavě, ale nevíte jak začít? Nedostává se vám času, netušíte, z jakého konce se do její stavby pustit, jaký materiál zvolit? Vybrat a postavit u domu kvalitní a krásnou terasu je dnes snazší, než byste řekli. Z mnoha praktických, ale i estetických důvodů jsou stále oblíbenějším materiálem prkna z kompozitu […]

Přečíst
Duben 2020

Chcete si užít bazén? Dopřejte mu správnou terasu

Sluneční paprsky příjemně hřejí a osvěžující vánek ševelí listy ovocných stromků na zahradě. A zatímco vy se ve chvílích zaslouženého volna oddáváte lenošení na terase, doléhají vám k uším zvuky šplouchající vody a výskání dovádějících dětí. Snad nic nesymbolizuje letní pohodu lépe než bezstarostný odpočinek a možnost kdykoli se ponořit do průzračné vody vlastního bazénu. […]

Přečíst
Červen 2020

Daří se nám klienty zaujmout špičkovou kvalitou, říká Jan Čerešňa z Garden 6

Pražské centrum Garden 6 si za dobu své existence získalo pověst místa, kde se sny zákazníků o dokonalém vybavení zahrady stávají skutečností. Proč tomu tak je? Odpověď jsme se pokusili zjistit od spoluzakladatele centra Jana Čerešni. Můžete nám představit firmu Garden 6? Centrum Garden 6 vzniklo v roce 2014 na Praze 6 vzájemnou spoluprací šesti společností: WPC – […]

Přečíst
Leden 2021

Luxusní hotel v Saúdské Arábii vsadil na českou terasu od WPC – WoodPlastic

Nová atraktivní terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic začne brzy sloužit hostům jednoho z nejluxusnějších ubytovacích zařízení na Blízkém východě, hotelu Shangri-la v saudskoarabské Džiddě. Projektanty téměř čtvrt kilometru vysokého hotelu ve městě Džidda (Jeddah) zaujala široká česká prkna Terafest® Max Star v barevném odstínu Cedar, která dokážou svou kvalitou a stylem přispět k pocitu mimořádné úrovně […]

Přečíst
Září 2021

Marta Jandová se cítí nejlépe s rodinou na terase svojí chalupy

Je známá především jako úspěšná zpěvačka. Věčně rozesmátá dáma, která vypadá, že nemá problém s bohémským životem ani s vystupováním na veřejnosti. Pouze nejbližší však vědí, že nejlépe se pracovně vytížená Marta Jandová cítí v kruhu své rodiny na své venkovské chalupě. Marta Jandové se několikrát nechala slyšet, že za opravdu kvalitně prožitý čas považuje především dobu strávenou […]

Přečíst
Srpen 2020

Inspirujte se stylovou terasou Terafest® u domu hokejového obránce Romana Poláka

Roman Polák patří k nejlepším českým hokejovým obráncům. Obětavý bek proslulý svojí tvrdostí a dokonalou poziční hrou se po 14 úspěšných sezónách rozhodl ukončit své angažmá v kanadsko-americké NHL. Zakotvil v týmu Vítkovic a spolu s manželkou teď mohou v klidu pokračovat v zařizování svého vkusně navrženého domu. „Máme to se ženou stejné, pro nás je domov jen jeden, […]

Přečíst
Červenec 2020