MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 30. září 2023, svátek má Jeroným, pranostika na dnešní den: Na svatého Jeronýma stěhuje se k nám už zima.

Kvalitní WPC vás nezklame

Redakce
22. 2. 2022
Foto: WPC - WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Produkty z kvalitního kompozitu dřeva a polymeru se dnes nejčastěji uplatňují v exteriéru v podobě atraktivních teras, plotů a obkladů stěn. V porovnání s výrobky ze dřeva nabízí WPC neporovnatelně větší odolnost a násobně delší životnost při výrazně nižší náročnosti na údržbu.

Hlavním cílem vývoje WPC (Wood-Plastic Composite) bylo eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva, které se časem projevují především při jeho použití vně obytných částí staveb. Jedná se hlavně o malou odolnost vůči houbám, hmyzu, otěru, ale i bazénové chemii. Dřevu vadí zplodiny, náhlé změny teplot, vlhkost i UV záření.

Ekologie na prvním místě

K nejvýznamnějším evropským výrobcům a dodavatelům kvalitního dřevěného kompozitu patří česká společnost WPC – WoodPlastic. Výroba jejích prken Terafest® probíhá na bázi extruze za pomoci laserově kontrolované technologie, která zaručuje maximální přesnost.

Firma při výrobě využívá dřevní hmotu ze zbytkového dřeva z evropských lesů výhradně od dodavatelů s certifikací PEFC. To znamená, že lesy, z nichž pochází, jsou obhospodařovány tak, aby byla zajištěna jejich trvalá udržitelnost.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Složení finální směsi je patentově chráněno, kompozitní prkna Terafest® obsahují zhruba 60 % vybrané dřevní moučky a 40 % panenského polyethylenu HDPE stejného typu, jaký se obvykle používá ve zdravotnictví nebo v gastronomii.

Společnost WPC – WoodPlastic ve svém závodě ve středočeských Bukovanech produkuje zhruba 6 kilometrů plnoprofilových kompozitních prken za 24 hodin. Součástí každého výrobku opouštějícího brány závodu je i unikátní číselný kód garantující jeho nejvyšší jakost a originální původ.

Mimořádná odolnost

Pro dlouhou životnost terasy je nejdůležitější to, z čeho a jak se vyrábějí prkna. Rozdíly v kvalitě teras z kompozitu, které si dnes na trhu můžeme pořídit, mohou být propastné. Laciná prkna dovážená ve velkých objemech z Asie často postrádají právě ty požadované parametry, kvůli nimž bylo WPC vyvinuto.

Jedná se především o odolnost a dlouhou životnost. Prkna Terafest® odolávají veškerým rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči náhlým výkyvům teplot, ale i bazénové chemii či slané vodě. Materiál je stálobarevný, nemění svůj tvar a nešedne.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

K atraktivnímu vzhledu a mimořádné odolnosti teras od WPC – WoodPlastic přispívá skryté kotvení prken za pomoci kompletu Smart. Důmyslný systém z hliníku zahrnuje spojky, klipy a nosiče, které do sebe přesně zapadají a zajišťují pevnost konstrukce bez nutnosti vrtání. Konstrukce je pevná, odolná a lze s ní snadno manipulovat, což urychluje montáž.

Hlavním plusem prken Terafest® však zůstává jejich dlouhá životnost při zachování všech klíčových vlastností materiálu a minimální finanční i časová náročnost na údržbu. Terasu z kvalitního WPC není třeba natírat, olejovat ani impregnovat. Zcela postačí ji občas zamést a dvakrát do roka opláchnout proudem vody.

Reprezentativní vzhled

Jakkoli WPC u zájemců boduje především svými funkčními vlastnostmi, zvyšují se i nároky na estetickou hodnotu výrobků. WPC – WoodPlastic proto při navrhování nového produktu spolupracuje s designéry, kteří se zaměřují na atraktivitu sortimentu firmy. Díky tomu působí povrchy teras, plotů a obkladů reprezentativně, jsou příjemné na dotyk a prkna jsou k dispozici v širokém spektru přirozených barevných odstínů.

Dobře navržené a správně nainstalované terasy z kvalitního kompozitu mohou patřit k ozdobám každé zahrady. Prkna Terafest® dokážou díky svým vlastnostem a atraktivnímu vzhledu zásadním způsobem pozvednout dojem z celého prostoru a z každého dne na terase udělat malý svátek. www.woodplastic.cz

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Související články

Marta Jandová se cítí nejlépe s rodinou na terase svojí chalupy

Je známá především jako úspěšná zpěvačka. Věčně rozesmátá dáma, která vypadá, že nemá problém s bohémským životem ani s vystupováním na veřejnosti. Pouze nejbližší však vědí, že nejlépe se pracovně vytížená Marta Jandová cítí v kruhu své rodiny na své venkovské chalupě. Marta Jandové se několikrát nechala slyšet, že za opravdu kvalitně prožitý čas považuje především dobu strávenou […]

Přečíst
Srpen 2020

Řešíte materiál kolem bazénu? Zvažte kvalitní WPC

Každý, kdo si pořídil bazén na zahradu, vám to potvrdí. Doopravdy si ho užijete pouze tehdy, pokud bude na úrovni i jeho bezprostřední okolí. K čemu je mít za barákem menší moře s protiproudem, když se k němu nemůžete dostat, aniž byste si zadřeli třísku, ukopli palec nebo zašpinili chodidla? Terasa kolem bazénu patří k nejexponovanějším prostorům. Z mnoha […]

Přečíst
Únor 2021

Jarní údržba terasy z WPC je snadná

Jednou z důležitých předností teras z kvalitního dřevěného kompozitu je minimální potřeba údržby. Na rozdíl od teras z jiných materiálů se v případě WPC jedná spíše o příjemnou povinnost probudit ji ze zimního spánku a připravit na novou sezónu. Pokud je tedy někdy ten správný čas věnovat kompozitní terase trochu té péče, tak je to právě teď. Každá terasa […]

Přečíst
Duben 2021

Luxusní hotel v Saúdské Arábii vsadil na českou terasu od WPC – WoodPlastic

Nová atraktivní terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic začne brzy sloužit hostům jednoho z nejluxusnějších ubytovacích zařízení na Blízkém východě, hotelu Shangri-la v saudskoarabské Džiddě. Projektanty téměř čtvrt kilometru vysokého hotelu ve městě Džidda (Jeddah) zaujala široká česká prkna Terafest® Max Star v barevném odstínu Cedar, která dokážou svou kvalitou a stylem přispět k pocitu mimořádné úrovně […]

Přečíst
Září 2021

Tahle terasa k rodinnému domu jednoduše patří

Maximální jednoduchost, čisté linie a decentní barvy. Moderní rodinná novostavba nedaleko Zlína zaujme na první pohled úspěšným propojením obytné části s exteriérem. Podstatnou měrou k němu přispěl i originální návrh víceúrovňové kompozitní terasy vypracovaný majitelem a výběr správných prken. Ještě před nedávnem se na okraji Mysločovic nacházela jedna zajímavá, ale nevyužitá stavební stavební parcela. O […]

Přečíst
Říjen 2021

Terasa Terafest® na střeše pražského domu se opravdu povedla

Terasa je místo jako stvořené pro odpočinek. Skvělé přitom je, že nezáleží, zda odpočíváte na zahradě nebo třeba na střeše domu. Důležité je mít volné nebe nad hlavou a poctivá prkna pod nohama. Třeba ta od české společnosti WPC – WoodPlastic, na něž vsadila majitelka jednoho krásného bytu v Praze. Jedna z nejpovedenějších realizací z prken z materiálu WoodPlastic® […]

Přečíst
Září 2020