MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 16. dubna 2024, svátek má Irena, pranostika na dnešní den: Pakli mokrý a zimavý duben, jest úroda na víno.

Terasa Terafest® na střeše pražského domu se opravdu povedla

Redakce
21. 9. 2020

Terasa je místo jako stvořené pro odpočinek. Skvělé přitom je, že nezáleží, zda odpočíváte na zahradě nebo třeba na střeše domu. Důležité je mít volné nebe nad hlavou a poctivá prkna pod nohama. Třeba ta od české společnosti WPC – WoodPlastic, na něž vsadila majitelka jednoho krásného bytu v Praze.

Jedna z nejpovedenějších realizací z prken z materiálu WoodPlastic® se uskutečnila nedávno v Praze na střeše bytu s kouzelným výhledem na Smíchov. V hlavní roli účinkovali osvícená investorka, český výrobce prken WPC – WoodPlastic a společnost AZ TERRA, která terasu Terafest® nainstalovala. Výsledkem dokonalé souhry byl titul Terasa roku 2019. Jak to všechno začalo?

Investice do kvalitní terasy se vyplatí

Majitelka bytu chtěla využít přístupu na střechu domu v centru hlavního města s krásným výhledem a nainstalovat tam terasu. Zároveň si hned na začátku řekla, že když už bude do něčeho takového investovat, tak bez kompromisů.  Jak v případě materiálu, tak dodavatele požadovala maximální kvalitu a spolehlivost.

Poctivě vybírala, seznamovala se s materiály a jejich vlastnostmi a navštívila přitom mnohé prodejny a stavební centra. Jedním z nich bylo i zákaznické centrum českého výrobce prken z kompozitu dřevní moučky a vysokohustotního polyethylenu. Paní zaujalo, když jí zástupci společnosti WPC – WoodPlastic nabídli vyzkoušet si na místě již léta nainstalované terasy, dlouhodobě vystavené všem myslitelným povětrnostním podmínkám.

„Díky tomu jsem si mohla udělat představu, jak bude nová terasa vypadat s odstupem let,“ uvedla paní majitelka a dodala: „Velice jsem ocenila, jak podrobně mi tu byly zodpovězeny veškeré dotazy ohledně technických požadavků, ale i detailů montáže.“

Prkna Terafest® jsou atraktivní, odolná a bezpečná

Dáma se nakonec rozhodla pro široká terasová prkna Terafest® Max Forest v atraktivním tmavém provedení Eben, která ji zaujala nejen svým vzhledem, ale hlavně snadnou údržbou a vysokou odolností. Povrch plnoprofilových, 100% recyklovatelných prken Forest zdobí reliéf evokující luxusní exotické dřevo. Jeho výrazná textura pomáhá zvyšovat bezpečnost při pohybu na terase.

Po výběru prken následoval bezplatně vypracovaný grafický návrh a setkání investorky se specialistou firmy AZ TERRA, která novou terasu Terafest® z moderního kompozitního materiálu WoodPlastic® namontovala. „Z naší nové terasy jsme nadšeni a už teď se těšíme na příští léto, jak si ji užijeme,“ uzavírá za celou svoji rodinu spokojená majitelka.

Zájemci o terasy WPC – WoodPlastic mají možnost navštívit terasová centra nebo hlavní výrobní závod firmy ve středočeských Bukovanech. Odborníci jim zde pomohou zorientovat se v přednostech jednotlivých typů prken a pomohou jim s výběrem. V exteriéru je možné si ověřit, jak vypadají terasy Terafest® vystavené několik let standardním klimatickým podmínkám a běžnému namáhání.