MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland / Herta, pranostika na dnešní den: Červen mokrý a studený - bývají žně vždy skaženy.

Tahle terasa k rodinnému domu jednoduše patří

Redakce
13. 10. 2021 • Foto: WPC - WoodPlastic, www.woodplastic.cz
Foto: WPC - WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Maximální jednoduchost, čisté linie a decentní barvy. Moderní rodinná novostavba nedaleko Zlína zaujme na první pohled úspěšným propojením obytné části s exteriérem. Podstatnou měrou k němu přispěl i originální návrh víceúrovňové kompozitní terasy vypracovaný majitelem a výběr správných prken.

Ještě před nedávnem se na okraji Mysločovic nacházela jedna zajímavá, ale nevyužitá stavební stavební parcela. O tom, že tam bude stát rodinný dům, se nepochybovalo, všímavé sousedy mohlo snad jen maličko znervózňovat, jaký. Dopadlo to výborně. Zásadní podíl na tom má samotný investor, profesí stavař. Díky tomu byla už od samotného počátku věnována pozornost každému detailu, včetně propojení obytné části domu s bezprostředním okolím za pomoci členité terasy z kompozitního materiálu WoodPlastic®.

Ideální terasa by měla ladit s domem a jeho okolím

Částečně zastřešená terasa Terafest® o celkové ploše 119 m² představuje dominantní prvek exteriéru domu a jak svým pojetím, tak i barevným provedením zásadním způsobem přispívá k příjemného dojmu z celého prostoru. Při výběru prken využili majitelé možnost navštívit showroom výrobce, české společnosti WPC – WoodPlastic, v Nebovidech u Brna. Přitom si ujasnili možnosti, seznámili se s nabídkou a se specialisty na terasy z kompozitního dřeva předběžně probrali i specifika svého projektu.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

„Opakované konzultace byly podrobné, vždy velice konstruktivní a věcné. Klient přistupoval k výběru opravdu pečlivě, šlo mu o detaily – aby v drážkách mezi prkny neulpívaly nečistoty, jak co nejlépe navrhnout a nainstalovat schody tak, aby byly pohodlné na nášlap a současně i na sezení, nebo jak ideálně vyřešit kryt bazénu,“ popisuje svoji zkušenost Vlastimil Kopecký, technik společnosti Art Bazény, která coby certifikovaný partner výrobce terasu ve finále nainstalovala.

Majitel nemovitosti se nakonec rozhodl pro prkna Terafest® Forest Plus s nepravidelným žíháním, v moderním odstínu Inox. Ačkoli původně si pohrával s myšlenkou sáhnout po atraktivních tmavých prknech barvy ebenového dřeva, ukázalo se, že právě ocelová šeď nejlépe ladí s nepodbízivou fasádou domu s velkými prosklenými plochami, s lamelovou pergolou, s průzračnou bazénovou modří, sytou zelení vysázené flóry a v neposlední řadě i preferovaným mobiliářem. Tatáž prkna byla použita i na unikátní pojízdný kryt bazénu. Výsledek působí kompaktně a přirozeně.

O kvalitě terasy rozhoduje materiál prken a správná instalace

Plnoprofilová a plně probarvená kompozitní prkna Terafest® Forest Plus vyrábí společnost WPC – WoodPlastic ve své továrně ve středočeských Bukovanech. Embosovaný povrch s výrazným přírodním vzorem v kombinaci s nepravidelným pigmentováním umocňuje kresbu dřeva, přispívá k bezpečnějšímu pohybu na terase a pomáhá upozadit případné nečistoty na jejím celkovém vzhledu. Každé z prken, které opouští brány závodu, přitom disponuje rodným listem, který ručí za jakost produktu a garantuje jak kvalitu samotného materiálu, tak i použití špičkové výrobní technologie Strandex.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Patentovaný materiál WoodPlastic® obsahuje vybranou dřevitou moučku z obnovitelných zdrojů obohacenou o panenský polyethylen PE-HD, který je zdravotně nezávadný a 100% recyklovatelný. Díky svému složení a způsobu výroby jsou taková plně funkční prkna příjemná na dotyk a mají vysoce reprezentativní design. Český výrobce poskytuje na svá prkna záruku až 25 let na hnilobu a působení dřevokazných hub s tím, že terasy dlouhodobě odolají i vysoké zátěži, UV záření, nepřízni klimatu, prachu, bazénové chemii nebo slané vodě. To vše při minimální potřebě údržby.

Česká společnost WPC – WoodPlastic patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům teras, plotů, obkladů stěn a stínicích a dekorativních lamel z kompozitního dřeva. Její výrobky využívají desetitisíce rodin, firem, institucí, ale i měst ve více než 30 zemí světa. Díky nabídce kvalitních prken v dobře zásobených skladech, rozsáhlé síti certifikovaných spolupracovníků a schopnosti pružně reagovat na každou zakázku, včetně těch atypických, dokáže uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Tak, jako se to během jediného týdne podařilo v moravských Mysločovicích.

Další informace o produktech Terafest®, inspirativní fotografie a praktická doporučení najdete na www.woodplastic.cz.

Foto: WPC – WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Související články

Česká firma WPC – WoodPlastic vám pomůže s terasou od A až do Zet

Terasa. Stále ji nosíte v hlavě, ale nevíte jak začít? Nedostává se vám času, netušíte, z jakého konce se do její stavby pustit, jaký materiál zvolit? Vybrat a postavit u domu kvalitní a krásnou terasu je dnes snazší, než byste řekli. Z mnoha praktických, ale i estetických důvodů jsou stále oblíbenějším materiálem prkna z kompozitu […]

Přečíst
Duben 2020

Chcete si užít bazén? Dopřejte mu správnou terasu

Sluneční paprsky příjemně hřejí a osvěžující vánek ševelí listy ovocných stromků na zahradě. A zatímco vy se ve chvílích zaslouženého volna oddáváte lenošení na terase, doléhají vám k uším zvuky šplouchající vody a výskání dovádějících dětí. Snad nic nesymbolizuje letní pohodu lépe než bezstarostný odpočinek a možnost kdykoli se ponořit do průzračné vody vlastního bazénu. […]

Přečíst
Červen 2020

Inspirujte se stylovou terasou Terafest® u domu hokejového obránce Romana Poláka

Roman Polák patří k nejlepším českým hokejovým obráncům. Obětavý bek proslulý svojí tvrdostí a dokonalou poziční hrou se po 14 úspěšných sezónách rozhodl ukončit své angažmá v kanadsko-americké NHL. Zakotvil v týmu Vítkovic a spolu s manželkou teď mohou v klidu pokračovat v zařizování svého vkusně navrženého domu. „Máme to se ženou stejné, pro nás je domov jen jeden, […]

Přečíst
Červenec 2020

Marta Jandová se cítí nejlépe s rodinou na terase svojí chalupy

Je známá především jako úspěšná zpěvačka. Věčně rozesmátá dáma, která vypadá, že nemá problém s bohémským životem ani s vystupováním na veřejnosti. Pouze nejbližší však vědí, že nejlépe se pracovně vytížená Marta Jandová cítí v kruhu své rodiny na své venkovské chalupě. Marta Jandové se několikrát nechala slyšet, že za opravdu kvalitně prožitý čas považuje především dobu strávenou […]

Přečíst
Srpen 2020

Vojta si užívá novou bezbariérovou terasu Terafest®

Česká společnost WPC – WoodPlastic už vyrobila a dodala prkna pro tisíce nejrůznějších teras po celém světě. Našli byste mezi nimi realizace rozsáhlé, technicky komplikované, terasy důmyslné, extravagantní i luxusní tak, že berou dech. Žádná z nich se však nevyrovná jedné nevelké terase Terafest® nedaleko Brna. Když se maminka malého Vojty se svým partnerem rozhodli […]

Přečíst
Říjen 2020

Luxusní hotel v Saúdské Arábii vsadil na českou terasu od WPC – WoodPlastic

Nová atraktivní terasa Terafest® od české společnosti WPC – WoodPlastic začne brzy sloužit hostům jednoho z nejluxusnějších ubytovacích zařízení na Blízkém východě, hotelu Shangri-la v saudskoarabské Džiddě. Projektanty téměř čtvrt kilometru vysokého hotelu ve městě Džidda (Jeddah) zaujala široká česká prkna Terafest® Max Star v barevném odstínu Cedar, která dokážou svou kvalitou a stylem přispět k pocitu mimořádné úrovně […]

Přečíst
Září 2021