MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 27. února 2024, svátek má Alexandr, pranostika na dnešní den: V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med.

Terasy, ploty nebo obklady stěn. Terafest® je ideálním produktem pro venkovní realizace

Redakce
17. 5. 2021 • Foto: WPC - Woodplastic
Foto: WPC - Woodplastic

Materiál WoodPlastic® se nejen u tuzemských venkovních realizací stává stále oblíbenějším. Jeho vlastnosti, jako je dlouhá životnost, bezúdržbovost a zároveň vysoká kvalita, estetická hodnota i ekologičnost, oceňuje čím dál více zákazníků. O zajímavé postřehy týkající se složení prken z kompozitního dřeva, jejich výroby, ale i navazujících služeb se s námi podělil Pavel Vildomec, obchodní manažer české výrobní společnosti WPC – WoodPlastic.

Co si může zájemce o novou terasu představit pod označením kompozitní materiál WoodPlastic®?

Jedná se o materiál, který vznikl zhruba před třiceti lety proto, aby eliminoval problematické vlastnosti dřeva, ale přitom dokázal zdůraznit všechny jeho přednosti. Hlavními složkami kvalitního kompozitního materiálu označovaného jako WPC (Wood-Plastic Composite) jsou čistý dřevěný substrát a plně recyklovatelný, zdravotně nezávadný vysokohustotní polyethylen, tedy žádné PVC. Vedle technologie výroby má právě jakost a vzájemný podíl obou těchto komponent naprosto zásadní vliv na úroveň výsledného produktu.

WPC – Woodplastic vyrábí terasová prkna špičkové kvality ve středočeských Bukovanech

Kvalitní směs tak lze chápat jako základní předpoklad pro výrobu prken s vlastnostmi, jaké zákazníci od materiálu WPC očekávají: mimořádnou odolnost, dlouhou životnost bez ztráty požadovaných vlastností, minimální potřebu údržby, bezpečnost a v neposlední řadě dlouhodobě atraktivní vzhled dokonale imitující dřevěný povrch. O tom, jak moc svým výrobkům věříme, svědčí i skutečnost, že na ně poskytujeme záruku až 25 let.

Na trhu je dnes množství nejrůznějších kompozitních prken. Jak poznám ty, které splňují všechny potřebné požadavky?

Rozdíly v nabídce mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců naprosto zásadní. Rozumné je začít tím, že si člověk nejdříve zjistí něco o dodavateli prken, respektive o původu a složení materiálu. Například každé z prken opouštějících bránu našeho výrobního závodu ve středočeských Bukovanech je opatřené jakýmsi „rodným listem“, který každému zákazníkovi garantuje kvalitu směsi a použitou technologii výroby prkna. Klient si tak může být naprosto jistý původem svých prken, dále tím, že byla vyrobena za pomoci špičkové laserové technologie z patentované výrobní směsi a v neposlední řadě i tím, že se v případě potřeby může kdykoli obrátit na naše odborníky jak v ČR, tak i na Slovensku s žádostí či dotazem.

 

Jedna věc jsou technické parametry materiálu, jiná pak výsledný vzhled terasy. Co nabízí kompozit v této klíčové oblasti?

Vedle kritérií, kterými lze snadno měřit kvalitu materiálu, hraje pochopitelně u zákazníků rozhodující roli pocit z finálního výrobku. Proto se cíleně zaměřujeme na to, aby byly naše terasy maximálně příjemné na dotyk, aby každý z celé řady nabízených povrchů vždy co nejlépe korespondoval s prostředím, do něhož si zákazník terasu pořizuje, a aby s ním ladily i barevné odstíny prken. Zájemci si mohou vybrat z celé škály přirozeně působících odstínů, včetně takových, které dokážou, díky speciálnímu žíhání, umocnit přirozený vzhled dřevěného povrchu prken a zároveň na nich nejsou tolik vidět nečistoty.

Jaká je variabilita struktur povrchu a kde všude se vaše prkna uplatní?

Jednotlivé povrchy se liší svojí úpravou. Ta může zahrnovat různě velké drážky, ale i rozdílný způsob finálního opracování: povrchy jsou nejčastěji hladké, pískované nebo broušené. WPC – WoodPlastic vyrábí několik variant dekorů terasových prken, a to výhradně s plnými profily, které mají oproti těm dutým řadu výhod. Pracuje se s nimi jako se dřevem, ale po nahřátí je můžete ohýbat. V případě potřeby je lze zbrousit, jsou plně probarvené, nekroutí se, nelámou, netvoří se na nich třísky ani štěpy a mají větší nosnost.

 

Vzorkovna WPC – Woodplastic, kde si zákazníci mohou všechny produkty prohlédnout a seznámit se s výhodami materiálu WoodPlastic®

Obecně lze říct, že naše prkna jsou určena pro venkovní instalace k rodinným domům, bazénům, pergolám, zimním zahradám, balkónům, residenčním terasám, pro výstavbu pěších lávek a nábřežních mol nebo k instalaci městských mobiliářů. Naše produkty splňují přísná kritéria metodiky BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), která hodnotí návrhy a realizace budov s důrazem na trvalou udržitelnost a jejich vliv na životní prostředí.

Vaše společnost prkna i přímo dodává zákazníkům. Pomáháte jim nějak i při projektování nebo pak během realizace?

Opakovaně jsme si ověřili, naposledy právě teď, kdy životy nás všech zkomplikoval koronavirus, že pro zákazníky je vedle samotného produktu důležité i vědomí toho, že se můžou spolehnout na fungující servis a individuální péči. Pro zájemce o naše terasy Terafest® představuje velkou pomoc síť certifikovaných partnerů, která pokrývá jak Českou republiku, tak i Slovensko. Naši proškolení kolegové jsou připraveni kdykoli osobně navštívit klienta nebo mu poradit online, každému se věnují individuálně a bezplatně. Zájemcům pomohou vybrat ta správná prkna, zdarma jim vypracují návrh terasy a připraví nezávaznou kalkulaci. Následně je seznámí s podrobnostmi montáže a v případě zájmu novou terasu také profesionálně nainstalují.

Lidé se na nás mohou obrátit prostřednictvím našich webových stránek www.woodplastic.cz. V záložce Prodejci tam naleznou kontakty na naše certifikované partnery, kteří se nacházejí po celé republice a ochotně jim pomohou zorientovat se v možnostech výběru i samotné realizaci terasy.

Související články

Řešíte materiál kolem bazénu? Zvažte kvalitní WPC

Každý, kdo si pořídil bazén na zahradu, vám to potvrdí. Doopravdy si ho užijete pouze tehdy, pokud bude na úrovni i jeho bezprostřední okolí. K čemu je mít za barákem menší moře s protiproudem, když se k němu nemůžete dostat, aniž byste si zadřeli třísku, ukopli palec nebo zašpinili chodidla? Terasa kolem bazénu patří k nejexponovanějším prostorům. Z mnoha […]

Přečíst
Únor 2021

Daří se nám klienty zaujmout špičkovou kvalitou, říká Jan Čerešňa z Garden 6

Pražské centrum Garden 6 si za dobu své existence získalo pověst místa, kde se sny zákazníků o dokonalém vybavení zahrady stávají skutečností. Proč tomu tak je? Odpověď jsme se pokusili zjistit od spoluzakladatele centra Jana Čerešni. Můžete nám představit firmu Garden 6? Centrum Garden 6 vzniklo v roce 2014 na Praze 6 vzájemnou spoluprací šesti společností: WPC – […]

Přečíst
Leden 2021

Jednoduchou kvalitní terasu z WPC si smontujete sami

Znáte ten pocit, kdy usadíte zbývající lištu, utáhnete poslední vrut, odfouknete smítko, odložíte vodováhu a s tichou radostí přehlédnete výsledek práce svých rukou? Ano, ukočírovat tým lidí, vymyslet a realizovat projekt, absolvovat nespočet úmorných jednání, prostě zvládnout všechny ty kancelářské fígle, to samozřejmě vyžaduje mimořádné nasazení. Ale tohle je něco jiného. Vytvořit něco vlastníma rukama a […]

Přečíst
Květen 2020