MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland / Herta, pranostika na dnešní den: Červen mokrý a studený - bývají žně vždy skaženy.

Vojta si užívá novou bezbariérovou terasu Terafest®

Redakce
26. 10. 2020

Česká společnost WPC – WoodPlastic už vyrobila a dodala prkna pro tisíce nejrůznějších teras po celém světě. Našli byste mezi nimi realizace rozsáhlé, technicky komplikované, terasy důmyslné, extravagantní i luxusní tak, že berou dech. Žádná z nich se však nevyrovná jedné nevelké terase Terafest® nedaleko Brna.

Když se maminka malého Vojty se svým partnerem rozhodli pro rekonstrukci svého domku, byla zahradní terasa jasnou volbou. Pravda, nějaký čas trvalo, než spolu s projektantem vytvořili její podobu tak, aby vyhovovala Vojtovým potřebám. Tomu bohužel nebylo dopřáno tolik zdraví, kolik by si zasloužil, pro svůj život potřebuje bezbariérové prostory a nejrůznější zdravotní a kompenzační pomůcky.

„Od začátku bylo jasné, že chceme bezbariérově propojit interiér s exteriérem, a kromě estetického hlediska bylo třeba hodně zvažovat i funkčnost a minimální požadavky na údržbu,“ říká Vojtova maminka a dodává: „Hledali jsme bezpečné řešení, protože syn si často hraje v kleče, takže jsem chtěla eliminovat, že si zadře třísku. Často se také dotýká předmětů ústy, takže jsme zvažovali i zdravotní nezávadnost materiálů.“

Důležitá jsou kvalitní prkna a správné informace

Tahle kritéria postupně odsouvala řešení v podobě dřevěné terasy na vedlejší kolej. Jednou se paní Janě dostal do ruky časopis o bydlení s textem o terasových prknech z kompozitu dřeva a polyethylenu od společnosti WPC – WoodPlastic. Ty jí, jak sama říká, okamžitě upoutaly jak svým designem, tak parametry, jako je český původ, bezúdržbovost nebo garance dlouhodobé záruky.

„Záhy jsem zjistila, že nedaleko od nás je firemní terasové centrum. Nejenomže jsme si tam mohli prohlédnout všechny dekory, ale rovnou jsme odešli s návrhem konstrukce, rozpočtu i se všemi zodpovězenými otázkami,“ podotýká Vojtova maminka, podle níž nebyl kvalifikovaný personál zaskočený ani otázkou na pojízdnost terasy malými kolečky invalidního vozíčku.

Bezpečná terasa příjemná na dotyk

Ještě než mohla firma ART Bazény, certifikovaný partner výrobce prken, terasu Terafest® nainstalovat, bylo třeba dořešit otázku napojení interiéru na exteriér, což se ukázalo být velkou výzvou. Aby totiž bylo možné terasu bezbariérově propojit s obytným prostorem domu, bylo třeba připravit konstrukci až do výšky 70 cm nad úroveň zahrady. Toho se ujal šikovný partner Vojtovy maminky.

Výběr samotných prken rodina konzultovala s odborníkem z WPC – WoodPlastic. Jako nejvhodnější se ukázal povrch řady Premium Forest, který je příjemný na dotyk a zároveň je i díky výraznému reliéfu evokujícímu exotické dřevo velmi bezpečný. Barvu prken ve světlejším teakovém odstínu vybrala maminka především s ohledem na střídmý design interiéru domu.

Vstřícná komunikace a precizní instalace

Oba partneři v průběhu rekonstrukce svého domu spolupracovali s celou řadou firem a řemeslníků. „Upřímně mohu potvrdit, že spolupráce s výrobcem prken Terafest®, stejně jako s montážní firmou ART Bazény byla nadstandardní. Pánové za námi neváhali opakovaně přijet a konzultovat řešení terasy. Všechny termíny klaply, práce byla čistá, rychlá, montážníci zkušení, komunikace vstřícná. Výsledek předčil naše očekávání,“ shodují se Jana s Markem, kterým bezbariérový dům výrazně zpříjemnil péči o Vojtíška.

Kolaudace terasy Terafest® byla spojena s oslavou Vojtových 13. narozenin, kterou si užil ve vířivce, na houpačce a s balonky. „Vojtíkovo chápání světa je založeno na smyslech. Miluje všechno, co svítí, hraje, pohupuje se. Můj úžasný syn je mou velkou inspirací v mnoha směrech a okamžicích a jinak tomu nebylo ani při plánování nové podoby našeho domova,“ uzavírá Vojtova maminka.

Ta, jak sama říká, cítila při prvním společném posezení na terase nejenom radost z hezké a funkční terasy, ale i vděčnost Sociálně nadačnímu fondu města Brna a Jihomoravského kraje, který jim s jejím financováním pomohl.