MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 10. dubna 2021, svátek má Darja, pranostika na dnešní den: Prší-li na Velký pátek, je k doufání úroda.

Nová terasa WoodPlastic® je ozdobou atraktivní novostavby poblíž Neratovic

Redakce
14. 12. 2020

Okrasná zahrada svažující se k vodní hladině a čistě působící objekt situovaný tak, aby měli jeho obyvatelé co největší užitek ze slunečních paprsků. Už na první pohled je zřejmé, že návrh a realizace nového rodinného domu a jeho bezprostředního okolí nedaleko Labe se opravdu povedly.

Nemalou zásluhu na tom má i zahradní terasa. Svými jednoduchými tvary a jemným hřejivým odstínem citlivě doplňuje celou kompozici k naprosté dokonalosti. Majitelé se rozhodli pro terasu od českého výrobce a dodavatele prken z dřevního kompozitu, společnosti WPC – WoodPlastic.

„Spolupráce s výrobcem terasy i s firmou, která terasu namontovala, byla naprosto profesionální, od návrhu až po instalaci,“ konstatoval investor a dodal: „Hledali jsme takovou terasu, o kterou se nebude třeba příliš starat, a přitom bude pořád hezká. Rozhodujícím kritériem pro nás byla kvalita prken. Z finální podoby naší terasy máme opravdovou radost.“

Majitelé si ke své moderní stavbě vybrali atraktivní a zároveň velice odolná plnoprofilová prkna s nadčasovým designem. Pro povrch kompozitu z řady Forest Plus je typický výrazný přírodní vzor v kombinaci s nepravidelným žíháním, které umocňuje dojem opravdového dřeva. Světlý barevný odstín Cedar pak skvěle ladí jak s okolní zelení, tak především s fasádou domu a s dalšími stavebními prvky přírodního charakteru.

Výhodou teras z materiálu WoodPlastic® je dlouhá životnost bez nutnosti pravidelné údržby a přirozený vzhled bez změny vlastností prken. Ta dokážou bez problémů odolávat běžným nečistotám, výrazným změnám klimatu i velkému zatížení.

Funkční, harmonicky a reprezentativně působící objekt nedaleko Kostelce nad Labem je skvělou ilustrací toho, jak dokáže volba správné terasy pozvednout dům a jeho bezprostřední okolí na zcela novou úroveň. Na výsledku má vedle majitelů a společnosti WPC – WoodPlastic nemalou zásluhu také certifikovaný partner výrobce prken, firma AZ Terra, která terasu rychle a precizně nainstalovala.