MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 18. července 2024, svátek má Drahomíra / Drahomír, pranostika na dnešní den: O svatém Kamilu slunce má největší sílu.

Dutá, nebo plná prkna, která jsou lepší?

Redakce
31. 10. 2021
Foto: WPC - WoodPlastic, www.woodplastic.cz

Plná terasová prkna jsou tuhá a mají velkou nosnost. Díky svému profilu se nemusí složitě kotvit k podloží, což usnadňuje a zlevňuje jejich montáž. Na rozdíl od dutých prken nemůže u těch s plným profilem dojít k lámání ani drolení, a to ani po desítkách let intenzivního používání. Jsou ideální všude tam, kde lze předpokládat větší namáhání, například kolem schodů nebo bazénů.

Mnohá levnější dutá prkna, často dovážená ve velkých objemech z Asie, nedokážou naplnit vysoká očekávání zákazníků, která si s materiálem WPC oprávněně spojují. Po letech se mohou začít drolit či rozpadat, a investice do nich se tak nevyplatí. Díky patentované směsi a licenci na unikátní americkou technologii výroby Strandex dokážou terasy Terafest® z originálního dřevěného kompozitu WoodPlastic® bez problémů a dlouhodobě čelit dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Prkna Terafest® jsou minimálně nasákavá a rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Terasa od WPC – WoodPlastic vám zkrátka vydrží desítky let stále stejně krásná.