Zahradní party - osvědčené tipy (Zpět na výpis článků)

Letní parna stále pokračují, jak si je na zahradě užíváte? Jste spokojeni, nebo si říkáte, že je třeba ještě leccos doladit? Máme pro vás několik osvědčených rad, jak příjemně a v klidu prožívat nejen zahradní oslavy.


Příprava

Jakákoli akce bude pohodová, pokud bude dobře připravená – zvažte kolik lidí chcete pozvat, kde budete sedět,  jak se budete bavit, jaké občerstvení nabídnete. Nabídnete hostům i možnost přespání? Počítejte s rozmary počasí a připravte si varianty zahradní party při tropických teplotách i za deště.


zdroj: www.softub-spa.cz

 

Tropy nebo déšť?

Pro horké dny je nutno nachystat alespoň zahradní sprchu, pro děti nafukovací bazén. Jste-li „vodomilové“, už máte jistě na zahradě bazén, což je ideální nejen pro příjemné osvěžení hostů, ale nabízí se i mnoho možností k zábavě – hry, soutěže, je možné dokonce i v bazénu přímo popíjet lahodné drinky nebo pozorovat promítání filmu na plátno u domu.Chladnější nebo deštivé počasí vyžaduje pro venkovní posezení zahradní stan, zastřešení terasy a teplejší přehozy pro hosty – ideální jsou měkkoučké fleecové deky. Lze si i zakoupit nebo půjčit různá topidla, zářiče apod.

zdroj: www.gardencomfort.cz

 

Posezení

Pokud častěji zvete více hostů, oceníte stohovatelné židle nebo polokřesla. Vyvarujte se levných nekvalitních plastových výrobků, u kterých se mohou zlomit nohy a hosty tak čeká nepříjemný pád, leckdy i zranění.  Moderní zahradní nábytek bývá často k nerozeznání od vybavení interiéru. Stále častěji  se používá materiál polyratan, tedy umělý ratan, z něhož se vyrábějí už i pergoly nebo baldachýny v odstínech sladěných s nábytkem (např. Garden Comfort). Na rozdíl od dřevěného provedení jde o poměrně lehké kusy, jimž nevadí déšť, slunce ani zima.


Zastínění

Chránit před slunečním svitem je třeba nejen hosty, ale i vaše občerstvení. Velké slunečníky nebo výsuvné markýzy již velmi často nabízejí i ochranu před nečekaným deštěm (Confico). Ochranu před sluncem i deštěm nabízejí i zahradní stany, lze pořídit i varianty s bočními stěnami – pak chrání i před větrem.

zdroj: www.confico.cz


Terasa

Nejen u zahradních oslav oceníte terasu, která bude příjemná na bosé nohy, bezpečná – tedy protiskluzová a bez hrozby třísek, lahodící oku a především nenáročná na údržbu. Nejčastěji se používá dlažba či dřevo, ale pro své unikátní vlastnosti dostávají v posledních letech přednost moderní terasová prkna wood-plastic – na pohled i dotek k nerozeznání od dřeva a přitom žádné natírání, nehrozí třísky a případné nečistoty stačí omýt vodou z hadice. Když dojde k nějaké nehodě při grilování, stačí prkna vyčistit běžnými čisticími prostředky, mastnota by se neměla nechat dlouho "zapékat" na slunci.

 

Grilování

Obliba grilování je v Čechách už několik let stále na vzestupu. Každý typ grilu má své výhody i nevýhody. Základem dobrého grilování je - jak jinak - kvalitní gril. Pokud upřednostňujete ty na dřevěné uhlí, odborníky je doporučována například značka Weber, a to pro jejich komfort, univerzálnost (díky poklopu slouží jako horkovzdušná trouba) a bezpečnost. Jen pozor, nedovolte, aby tuk z grilovaného masa kapal na rozžhavené uhlí, pak vzniká karcinogenní benzopyren, který se kouřem dostává do masa. Tomu snadno zabráníte pomocí grilovacích misek nnebo hliníkové fólie.

zdroj: www.mall.cz

Romantika i praktická ochrana

Atmosféru večerního posezení lze krásně dokreslit pomocí svíček, loučí či zahradních lamp. Zvažte i příjemnou hudbu nebo aroma lampy. V mnoha svítidlech se používají rovnou i oleje proti komárům, kromě romantiky tak získáte i ochranu proti nezvanému hmyzu.


Krásný zbytek léta!

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference