MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 18. května 2021, svátek má Nataša, pranostika na dnešní den: Deštivý květen - žíznivý říjen.

Zacvičte si doma na terase. Zvládnete posilovací cviky i jógu

Redakce
13. 4. 2021
Foto: Shutterstock

Představte si východ slunce za teplého letního rána, který probouzí veškerý život ve vaší zahradě. Proč se nepřidat a nenasát také trochu energie z nových paprsků? Byla by velká škoda nevyužít čerstvého vzduchu a krásného počasí k pobytu venku. Pokud máte zvyk si ráno zacvičit, ať už doma nebo v posilovně, vyjděte na terasu a svůj rituál přeneste v teplých měsících právě sem. Odměnou vám bude zdravé tělo i čistá mysl.

Prostředí vlastní terasy nebo zahrady je pro jógu nebo cvičení obecně jako stvořené. Nabízí klid a prostor být alespoň na chvíli se sebou samým, užívat si čistý vzduch a nechat na sebe blahodárně působit paprsky slunce. Pojďte se s námi podívat na pár tipů, díky kterým bude ranní protažení venku stejně skvělým (a bezesporu zdravějším) startem do nového dne jako šálek voňavé kávy.

Foto: Shutterstock

Cvičte, co vás baví

Nenechte si nikým namluvit, že musíte cvičit zrovna to, co „právě letí“. Dříve to byl aerobik, potom pilates, dnes posilovací cviky. Dělejte prostě to, co je nejbližší vám, jinak si můžete cvičení velmi rychle zprotivit a prvotní motivace se změní v nechuť.

Přizvat si můžete i různé pomůcky, které učiní váš trénink efektivnější. V první řadě nikdy nezapomínejte na kvalitní podložku, která je základem pro jógu i posilování. Poskytne dostatečnou oporu a komfort při cvičení. Mezi další vybavení by pak mělo patřit klasické švihadlo, menší činky do ruky, posilovací gumy nebo balanční podložka.

Foto: Shutterstock

Tipy na posilovací cviky

Jste-li zvyklí chodit do posilovny, nebojte se ji alespoň v letních měsících vyměnit za vlastní zahradu. Nemějte obavy, že cvičení nebude dostatečně efektivní. S těmito cviky zůstanete zaručeně v dobré formě.

Foto: Shutterstock

Jóga – protáhne celé tělo a uklidní mysl

Prostřednictvím jógy si skvěle protáhnete celé tělo a svaly a zlepšíte krevní oběh. Hluboké dýchání a meditace navíc uklidňují mysl. Vyzkoušejte následující tipy na cviky, které zvládnou i začátečníci, a přesvědčte se sami.

 

 

Související články

Jóga může pomoci každému, ale lék na všechno to není

Studovala systematickou biologii a ekologii, pracovala ve velké firmě, putovala po zapadlých stezkách indického Himálaje… Eliška Gallová je vnímavá žena s celou řadou zkušeností a zájmů. Především je však vyhledávanou lektorkou jógy. Kdo vás k józe přivedl a jak dlouho se jí věnujete? Věnuji se jí už od střední školy, takže zhruba 25 let. K józe mne […]

Přečíst
Duben 2021

Přivítejte jaro na své terase stylově

Jakmile se trochu oteplí, láká nás to ven. Jaro je tady, ale vaše terasa zeje prázdnotou? Žádný problém! Poradíme vám, jak si vytvořit relaxační zónu na malé i velké terase. Užijte si první jarní paprsky slunce stylově! S přicházejícím jarem se budí příroda a také lepší nálada. Dny se prodlužují, jsou příjemně teplé a nás to […]

Přečíst
Březen 2021

Hlíva ústřičná. Elixír mládí, který skutečně existuje

Znáte hlívu ústřičnou? Tato dřevokazná houba z čeledi hlívovitých dostala své jméno po ústřicích, které připomíná především tvarem svého klobouku. V posledních letech se úspěšně prodírá do mnoha českých kuchyní. Důvod je jednoduchý. Její charakteristická chuť skvěle doplní celou řadu vynikajících pokrmů. Navíc je houba proslulá svými léčebnými účinky pozitivně působícími na imunitu člověka. Hlíva […]

Přečíst
Červenec 2020