WPC terasy dobývají české zahrady (Zpět na výpis článků)

Terasy z WPC se dokázaly během několika mála let od svého uvedení na tuzemský trh stát ze žhavé novinky vyhledávaným trendem. Důvod rostoucího zájmu je prostý - atraktivní vzhled, minimální potřeba údržby a kvalita výrazně přesahující vše, co bylo až dosud považováno za standard.

Zkratkou WPC (Wood-Plastic Composite) je označován kompozitní materiál na bázi dřeva a plastového polymeru. Cílem jeho vývoje bylo vytvoření produktu, který dokáže eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva a zároveň zdůrazní přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu.

Jediným výrobcem prken z dřevoplastu v České republice a zároveň lídrem jejich produkce v Evropě je ryze česká společnost WPC - WoodPlastic®. Ta vlastní licenci na unikátní americkou laserovou technologii Strandex, díky níž může používat ty nejkvalitnější suroviny a zpracovávat je s extrémní přesností.

Masivní dřevoplastová prkna WoodPlastic®, vyráběná v poměru 60 % plně obnovitelné dřevní hmoty (podle pravidel certifikace PEFC) a 40 % zdravotně nezávadného polymeru HDPE, mají plný profil. Tudíž se nemusejí složitě kotvit, na rozdíl od prken s dutým profilem, u nichž může hrozit zkroucení.

Prkna z WPC jsou vhodná pro použití na balkony, lodžie i jako obklady stěn. Jejich přednosti však dokonale vyniknou hlavně na zahradních terasách a na kompaktních plochách, včetně okolí bazénů. WPC prkna WoodPlastic® jsou k dispozici v celé škále barev a povrchů.

Všem je společná dokonalá dřevěná textura, která zároveň přispívá k vyšší bezpečnosti při pohybu na mokré terase. Vybírat můžete jak z prken s výrazným designem, tak z těch, které osloví především milovníky čistých linií a na dotyk hebkých materiálů.

Výrobky WoodPlastic® jsou stálobarevné, časem tedy nevyblednou. Zajímavé je, že ať už zvolíte sytější odstíny jako Merbau či Palisandr anebo sáhnete po decentní teakové, měření ukázalo, že na žhnoucím slunci se terasy z prken WoodPlastic® rozpalují o poznání méně než ty z jiných materiálů.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference