WPC nebo dřevo - Nerozhodný souboj kvalitních materiálů (Zpět na výpis článků)

Na začátku je třeba se při výběru materiálu dobře rozhodnout, zda-li preferujete přírodní řešení s nutností údržby, či jeho kompozitní alternativu, jež nám své vlastnosti propůjčí po několik desetiletí. Již předpokládaný souboj nastane mezi klasickým dřevem a WPC (wood-plastic composite) prkny, jež jsou vyrobeny ze směsi dřeva a kvalitního polymeru HDPE.

 

 

 

Zahradní terasa je naším největším letním spojencem. Poskytuje nám řadu příjemných chvil jednak u relaxace, ale také při posezení s přáteli. Péče o ni však obnáší své. Proto se musíte při výběru materiálu dobře rozhodnout, zda-li preferujete přírodní řešení s nutností údržby, či jeho kompozitní alternativu, jež nám své vlastnosti propůjčí po několik desetiletí. Již předpokládaný souboj nastane mezi klasickým dřevem a WPC (wood-plastic composite) prkny, jež jsou vyrobeny ze směsi dřeva a kvalitního polymeru HDPE. Jak si zvolit to pravé?

 

Dřevo nás provází od nepaměti

Co se týče tohoto materiálu, jeho stálost už známe po dlouhá tisíciletí. Je nepostradatelnou součástí interiérů, ale jak je to s použitím venku? Odolnost se v exteriéru může být často problémem, stejně tak jako vyšisování barvy od působení slunečního záření. Pokud chcete pokládku nalézt stále atraktivní po několika desítkách let, potřebuje tento materiál správnou a pravidelnou péči. Plochu je třeba řádně napustit olejem, nejlépe několikrát do roka.

Dřevěná terasa vyžaduje vyšší investici, a tu nepoměrně navyšují i tyto doprovodné produkty. A to nepočítáme práci, kterou do údržby investujete. Aby dřevo dostálo svým hodnotám, je nutno vybrat jej skutečně kvalitní a odolné. V případě levných prken (příkladně ze smrku, borovice), se může snadno stát, že je bude kvůli nasáté vlhkosti a fatálnímu poškození nutno během několika let vyměnit. Rozhodnete-li se pro tento typ terasy, zvolte si nejlepší variantu, kterou jsou bezpochyby odolnější exotické dřeviny. Vyšší investici oceníte především po čase, kdy si plocha stále zachová svou kvalitu a vzhled.Dřevěná terasa Dřevěná terasa

Kompozitní materiály přinášejí úlevu v údržbě

První, co vás napadne je fakt, že kompozitní, tedy umělé materiály, nemají s přírodou nic společného. Opak je pravdou! V prknech WPC teras společnosti WoodPlastic je dřeva 60% a zbytek tvoří zcela bezpečný a vysoce jakostní polymer HDPE. Ideálně se zde kloubí jednak ojedinělé vlastnosti dřeva a dalších, zcela nezávadných látek. Tato pokládka se vyznačuje jednak vysokou odolností, navíc je zcela bezpečná pro celou rodinu. Nemusíte se zde obávat uklouznutí ani zaražení třísky po vstupu bosou nohou.

Z tohoto důvodu tento materiál našel veliké uplatnění také u bazénů. Rádi si vyšetříte trochu času pro své volnočasové aktivity? WPC terasa je zcela bezúdržbová, nečeká vás na ní žádné moření, impregnování ani napouštění, přesto si po dlouhá léta zachovává svůj vzhled. Vysoká vstupní investice je naprosto srovnatelná s kvalitním dřevem. Zub času se na WPC podepíše pramálo a to i v případě běsnění letního či zimního počasí.

 

Duel, který zná vítěze

Rozhodnout o vítězi mezi dřevem a WPC terasou je zřeimé. Hovoříme-li o rozpočtu, ačkoliv vás může prvotně zaujmout, že dřevo lze pořídit za nižší cenu než WPC terasová prkna, spočtete-li si náklady na zachování jeho původní struktury, dojdete často k vyššímu číslu, než u materiálu kompozitního.

Společnost WoodPlastic vám poskytne na tento typ pokládky záruku na 25 let, díky své dlouholeté tradici však její specialisté dobře ví, že si prkna udrží své nadstandardní vlastnosti mnohem déle. Zajímavostí pro milovníky ekologie je, že jsou tyto palubky velice šetrné k životnímu prostředí. Důvodem je 100% recyklovatelnost, k jejímu provozu také nemusíte používat žádné chemikálie. Přemýšlejte do budoucna a najděte svého vítěze. Užijte si již brzké jaro na vaší nové terase!

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference