Venkovní markýzy – ideální ochrana před sluncem i větrem na terase (Zpět na výpis článků)

Slunečné počasí v uplynulých dnech už nejednoho z nás přesvědčilo o tom, že bez praktického zastínění je naše krásně vybavená terasa využitelná jen ve chvílích, když se sluníčko schová za mraky. Abyste si i Vy užili léto na terase v příjemném chládku, přemýšlejte už nyní o výběru kvalitní stínící techniky.

Moderním řešením jsou výsuvné markýzy

markýzy confico na terasu

Dnešní výsuvné markýzy nabízejí mnoho zajímavých funkcí i užitečných vlastností. Základní vlastností každé markýzy by mělo být především zastínění. Markýzy současné generace však dokáží i ochránit před UV zářením. Markýzové látky totiž mají v závislosti na typu a barevném odstínu různý faktor UPF. Ty nejlepší potahy mají faktor dosahující až UPF 50+, což znamená, že se jejich ochrana před UV zářením pohybuje v rozmezí 93 až 99 %. Dnešní látky používané na markýzy mají také vysokou barevnou stálost, impregnaci proti vodě a jsou odolné proti plísním a nečistotám.

markýzy confico na terasu

Markýzy s čidlem pro automatické zatahování

Neměli bychom zapomínat, že výsuvné markýzy slouží především jako ochrana před sluncem, a tak v případě větrného nebo deštivého počasí bychom je měli zatáhnout.  Důležitým doplňkem u dnešních moderních markýz jsou proto čidla počasí, díky kterým se markýza při změně počasí automaticky zatáhne.

Luxusní výsuvné markýzy s dálkovým ovládáním a až v 60 barvách

Chcete-li si na terase dopřát opravdový luxus, volte markýzu, která nabízí LED osvětlení nebo pohodlné ovládání pomocí ručního dálkového ovladače. To vše nabízí např. venkovní výsuvná markýza Opal Design II (Weinor), která vyniká krásnými čistými liniemi a vybírat si můžete až z 58 barev. Je také vybavena integrovaným LED osvětlením a předním navíjecím volánem, pro něhož je použit potah Soltis, který dokáže prostor terasy zastínit i před nízko postaveným sluncem, zachová ale stále průhled ven. Dálkový ovladač pak umožňuje nastavit si jednoduše výsuv markýzy, intenzitu osvětlení i délku volánu.

markýzy confico na terasu

Markýzy s pevnou konstrukcí pro větrnou terasu

Ne vždy jsou však vhodné markýzy výsuvné. Zejména pokud máme terasu vystavenu silnějšímu větru, a pevné zastřešení se k terase z různých důvodů nehodí, jsou vhodným řešením markýzy s pevnou konstrukcí a výsuvným potahem.  Na rozdíl od výsuvných markýz je zde konstrukce tvořena sloupky a pevnými rameny, ve kterých je veden potah.

Do větrného prostředí se hodí např. markýzy Plaza Pro od německého výrobce Weinor, které díky stabilní konstrukci a vedení potahu slouží rovněž jako ochrana před deštěm. O něco luxusněji jsou pak vybaveny markýzy Pergotex, které nabízejí potah z vrstveného PVC a okap po celé délce střechy. Výsuv potahu se ovládá rovněž motoricky a pro obě markýzy lze navíc pořídit moderní LED osvětlení nebo boční stínění.

markýzy confico na terasu

Markýzy Weinor nezklamou precizním provedením ani designem

Markýzy prestižní německé značky Weinor se pyšní nejenom precizním technickým provedením, ale i designem. Německý výrobce právem jako jedna z nejvíce inovativních německých společností získal cenu „Top 100 Companies Award“ a díky prestižní ceně „Red Dot Design Award“ se zařadil mezi designérskou elitu.

Více informací o jednotlivých modelech venkovních markýz, ale i zastřešení a prosklených terasách Weinor naleznete na stránkách www.confico.cz.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference