MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 14. června 2024, svátek má Roland / Herta, pranostika na dnešní den: Červen mokrý a studený - bývají žně vždy skaženy.

Typizované zahradní kuchyně mohou být plně funkční, a přitom i krásné

Redakce
27. 7. 2020

Zahradní kuchyně jsou něco jako volná disciplína. Každý se může předvést a zařídit si je podle svých představ a možností. Za venkovní kuchyň lze při troše dobré vůle považovat ledacos, počínaje krbem s dostatečnými odkládacími prostory přes starý vařič či gril zabudovaný pod přístřeškem až po sestavu nerezových přístrojů obložených stylovými prkny do podoby dokonalé kuchyňské linky.

Taková kuchyň pak nabízí komfort, který překonává i vybavení těch běžných v interiéru. Vše je po ruce, všude je dost prostoru, a navíc můžete vařit a ochutnávat na čerstvém vzduchu a ve společnosti přátel a tomu se – pro některé z nás – vyrovná jen málokterá letní aktivita.

V současné době lze při stavbě venkovní kuchyně volit z nepřeberného množství stylů a materiálů, počínaje stále oblíbenějšími kuchyněmi, které mají rustikální ráz až po moderně designovaný minimalistický koncept čistých linií. Samozřejmostí by mělo být vhodné umístění kuchyně jak z hlediska bezpečnosti, tak i dostupnosti. V případě těch nejdokonalejších sestav se pak už předem počítá i s jejich napojením na odpad a s přípojkami vody, elektřiny či plynu.

Zahradní kuchyňské linky na míru

Stále oblíbenější jsou přitom kuchyně stavěné na míru. Pravda, při rozhodování tu hraje velkou roli především cena. Důležité však je, že kvalitní kuchyň představuje velkou přidanou hodnotu. Jde nejenom o plně funkční zařízení s dlouhodobou perspektivou, ale i esteticky hodnotný prostor, který se vám nebude chtít opouštět. Prostor, který ocení i vaše děti, rodina a návštěvy.

Specialisté na venkovní kuchyně vám je nejenom postaví, ale ještě předtím vám pomohou s návrhem, s rozmístěním jednotlivých zón, s výběrem materiálů a pochopitelně i spotřebičů. Jako příklad moderní venkovní kuchyně, která uspokojí i nejnáročnějšího uživatele, lze uvést kuchyně vyráběné českou firmou Politus.

Tato společnost produkuje typizované venkovní kuchyně ve třech velikostech a stupních výbavy: Simplex, Optimus a Delux. Kromě kompletních zahradních kuchyňských sestav Politus si lze pořídit i jednotlivé spotřebiče a nerezový nábytek pro zabudování do vlastní podestavby či jiné konstrukce.

Odolné, funkční, atraktivní

Základem venkovních kuchyní Politus je celonerezová svařovaná konstrukce, pracovní deska z broušeného nerezu a obložení z odolných a reprezentativních prken z kompozitu dřeva a vysokohustotního polyethylenu od české společnosti WPC – WoodPlastic. Kombinace nerezu a kvalitního plnoprofilového WPC zajišťuje mimořádnou odolnost kuchyní vůči nepříznivým klimatickým vlivům a garantuje minimální náročnost na údržbu.

Jednotlivé linky se skládají ze tří částí. Ta první, která obsahuje dvouplotýnkový vařič, grilovací desku a gril, je doplněna o úložné prostory. V rámci druhé, obslužné sekce, je k dispozici nerezová lednice, malá myčka nádobí a dřez. Ta třetí je pak vyhrazena pro výdej a servírování. Její součástí je, vedle úložných prostor na nádobí a příslušenství, i bar se zabudovanou výčepní hlavicí, profesionálním vodním chlazením a výrobníkem ledu.

Kuchyňské sestavy jsou velmi odolné a zároveň atraktivní. Veškeré spotřebiče, nábytek a doplňky Politus jsou ryze české výroby, stejně jako sestavy zahradních kuchyní realizovaných na míru. Díky možnosti uspořádání jednotlivých prvků a díky výběru z široké řady materiálů jak pro obklad z prken WoodPlastic®, tak případně i pro pracovní desky, se takové kuchyně stávají nejen plně funkčním, ale zároveň i skvělým designovým doplňkem ke každé zahradě či terase.