Treláže z materiálu WoodPlastic® zdobí nový rezidenční objekt v Bratislavě (Zpět na výpis článků)

Na 6 000 unikátních bezúdržbových lamel z kompozitu dřeva a polymeru od české společnosti WPC – WoodPlastic dominuje atraktivnímu vzhledu nového luxusního domu v Bratislavě. Objekt získal prestižní Cenu slovenské komory architektů CE ZA AR 2019 v kategorii bytových domů.

Lodžie, balkóny a terasy první fáze dokončené části projektu bytového komplexu NIDO ve slovenské metropoli byly osazeny unikátními, na míru vyrobenými lamelami z produkce WPC – WoodPlastic.

Vertikálně umístěné lamely zásadním způsobem spoluurčují moderní vzhled objektu, pro nějž je charakteristická vzdušnost a vzájemná dynamika jednotlivých prvků. Subtilně působící ozdobná treláž z elegantního stavebního doplňku přitom plní jak dekorativní, tak i čistě funkční roli.

Rezidenční budova v atraktivní lokalitě kombinuje střechu osázenou zelení a bílou fasádu se šedou konstrukcí balkónů opatřených lamelami o rozměrech 50 x 50 x 2700 mm ve světlé barvě Cedar. Ty jsou usazené do konstrukce atypických vložek, vytvořených na míru.

Čistě praktická funkce efektního trelážového obložení spočívá ve schopnosti lamel regulovat přístup slunečního svitu a tepla do 2,5 metru vysokých oken všech 114 bytových jednotek objektu. Treláž zároveň zajišťuje na každé z rozlehlých teras příjemné soukromí.

„Upřímně nás těší, že jsme mohli na této zajímavé realizaci takto zásadním způsobem participovat,“ konstatovala Marta Šindelářová, ředitelka exportu společnosti WPC – WoodPlastic, a dodala: „Nejenom, že se tím znovu potvrdila kvalita našich výrobků. Pozitivní je samozřejmě především to, že jsme díky této zakázce získali možnost podílet se i na dalších podobně zajímavých developerských projektech.“

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference