Těší nás nabízet jen to nejlepší, říká Zdeněk Hoštička, obchodní ředitel společnosti WPC – WoodPlastic (Zpět na výpis článků)

Jak se z importéra nezavedeného sortimentu stane úspěšný výrobce, který vyváží do celého světa? S dovozem dřevoplastových prken jsme začali před více než deseti lety. V té době jsme byli průkopníky prodeje a montáže zcela nového typu produktu na tuzemském trhu. Věřili jsme, že výrobky z WPC mají perspektivu. Pokud má nabízená novinka tolik předností oproti tomu, co bylo dosud považováno za standard, a pokud navíc i dobře vypadá, je to velké plus.

Během několika málo let jsme vybudovali terasy o celkové ploše více než 80 000 m². Jak jsme si postupně materiál WPC osahávali, prohlubovaly se naše znalosti výroby WPC i zkušenosti s realizacemi. V roce 2013 jsme pak spustili první výrobní linku v našem novém podniku v Bukovanech ve středních Čechách.

 

Díky tomu, že jsme hned na začátku zakoupili licenci na produkci WPC od americké společnosti Strandex Corporation, vlastníme nyní jako jediní v Evropě špičkovou technologii navrženou světovým lídrem zavádění nových postupů výroby WPC. Momentálně produkujeme více než 20 tun kompozitu té nejvyšší kvality za 24 hodin, což představuje zhruba 6 kilometrů prken denně.

 

V současné době působíme v bezmála 40 zemích světa, počínaje kulturně blízkými končinami, jako je Nizozemsko, Litva, Irsko, Belgie či Španělsko, až po vzdálenější trhy, jako je Kuba, Hongkong, Nový Zéland, Izrael, Jižní Korea, Thajsko nebo třeba Nigérie.

 

V čem tkví úspěch výrobků z WPC?

 

Wood-Plastic Composite je moderní ekologický materiál na bázi dřeva a plastového polymeru. Cílem jeho vývoje bylo vytvoření materiálu, který bude eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva a zároveň zdůrazní přirozenou dokonalost jeho povrchu. V našem případě se jedná o kompozitovou směs v poměru 60 % dřevní hmoty a 40 % zdravotně nezávadného polymeru HDPE.

 

Obecně lze říci, že výhody, které nabízí WPC zákazníkům oproti materiálům považovaným za řekněme tradiční, jsou naprosto zásadní. Jednou z prvních věcí, která zájemce osloví, je způsob jejich údržby. Ta spočívá v občasném opláchnutí vodou, případně saponátem, jednou za čas je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu omést. Žádná impregnace ani lakování jako u dřeva.

 

WPC prkna WoodPlastic® mají mimořádně dlouhou životnost, během níž se nemění jejich vlastnosti. Naše terasy jsou bezpečné a odolávají všem rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Netvoří se na nich třísky a jsou rezistentní vůči chlorované i slané vodě. Prkna jsou 100% recyklovatelná a neobsahují žádné toxické látky.

 

Na trhu je dnes množství produktů z WPC. Podle čeho zákazník pozná ty kvalitní?

 

Finální kvalita a trvanlivost dřevoplastových prken je dána zastoupením jednotlivých složek a vlastnostmi materiálů vstupujících do výroby a pochopitelně i samotnou výrobní technologií. Rozdíly v kvalitě WPC produktů, které se objevují na trhu, mohou být u různých výrobců propastné.

 

Naše terasy mají výhradně plný profil. Nemusejí se složitě kotvit, na rozdíl od dutých prken, u nichž může hrozit zkroucení. To neznamená, že všechna prkna s dutým profilem musí být špatná, ale velmi často se setkáváme s tím, že hlavním motivem produkce dutých profilů je ušetřit materiál na úkor kvality výrobku. Špatná kvalita a krátká životnost se týká především některých laciných prken z Číny.

 

Aktivity společnosti WoodPlastic, která na své terasy poskytuje záruku až 25 let, jsou pochopitelně zaměřeny na produkci co nejkvalitnějšího WPC. Ale středobodem uvažování firmy je zákazník. Ten má k dispozici jak naše plně vybavená terasová centra, tak samotné prodejce, a především pak odborníky na instalaci a montáž teras WoodPlastic® po celé České republice, ale i v zahraničí.

 

Co všechno v současné době zahrnuje sortiment společnosti WoodPlastic?

 

Naše WPC prkna jsou vymyšlená tak, aby dobře a dlouho sloužila a přitom zůstala reprezentativní. Jsou ideální pro použití na balkony, lodžie, jako plotovky i jako obklady stěn. Jejich přednosti nejlépe vyniknou hlavně na zahradních terasách a na kompaktních plochách, včetně okolí bazénů.

Aktuálně nabízíme terasy v pěti designových řadách: FOREST, FOREST PLUS, STAR, STYLE PLUS a RUSTIC. Vybírat lze z několika šířek profilů, včetně extra široké novinky MAX a až ze šesti přirozeně působících barevných odstínů. Všem našim prknům je společná dokonalá dřevěná textura, některá nabízejí výraznější design, jiná osloví hlavně milovníky čistých linií a na dotyk jemných materiálů.

Chtěl bych ale ještě zdůraznit jednu věc, kterou osobně považuji za klíčovou pro pochopení toho, co, jak a proč vlastně děláme. WoodPlastic je ryze česká výrobní společnost, ctíme naši kulturu a náš byznys děláme proto, že nás bytostně uspokojuje nabízet lidem u nás to nejlepší a v zahraničí naše lidi tím nejlepším reprezentovat.

 

Zdeněk Hoštička (47) vystudoval obchodní akademii a následně pracoval 20 let ve stavebnictví. Obchodním ředitelem společnosti WPC – WoodPlastic je od roku 2007. Mezi jeho záliby patří cestování a potápění.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference