Terasy z WPC – trend, který dává smysl (Zpět na výpis článků)

Zahradní terasa. Kdo ji nemá, neví, o co přichází. Kdo si ji pořídil, nechápe, jak bez ní mohl žít. Terasa je jednoduchý architektonický prvek, který dokáže výrazným způsobem povznést kvalitu vašeho bydlení. Je však třeba, aby splňovala jednu důležitou podmínku – potěšení z ní musí dlouhodobě převažovat nad finančními a časovými investicemi spojnými s péčí o ni.

To je také důvod, proč si stále více zájemců pořizuje terasu z WPC, tedy kompozitu dřeva a polymeru. Jedná se o variantu, která dokáže eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva, a zároveň zdůraznit přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu. Výhodou WPC, především oproti klasickému dřevu, je velká odolnost materiálu a jeho dlouhá životnost.

 

Vsaďte na kvalitní terasu od české firmy

 

Kupříkladu špičková prkna od české firmy WPC – WoodPlastic odolávají veškerým rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Prkna jsou stálobarevná, nemění svůj tvar ani nešednou. Terasu přitom není třeba natírat, olejovat ani impregnovat. Zcela postačí ji občas opláchnout proudem vody.

 

Na kvalitních prknech se netvoří třísky ani štěpy. Mají plný profil, takže na rozdíl od některých dutých prken nehrozí jejich kroucení, praskání či drolení, a navíc se snadněji a rychle montují bez nutnosti kotvení k pevnému podloží. Terasy WoodPlastic® jsou protiskluzové a jejich skryté kotvení zajišťuje hladký kompaktní povrch bez nebezpečí poranění.

 

Důležitý je i odpovídající servis

 

Pro dlouhou životnost terasy z WPC bez ztráty jejích vlastností je nejdůležitější to, z čeho a jak se prkna vyrábějí. Rozdíly v kvalitě teras z kompozitu, které si dnes na trhu můžete pořídit, mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců propastné. Plnoprofilová prkna WoodPlastic® obsahují 40 % polymeru HDPE, 60 % čistého PEFC dřeva a potřebné množství ekologického pojiva, přísad a barev.

 

Firma navíc neinvestuje pouze do kvalitní výroby, ale i do atraktivity svých výrobků. Povrchy teras WoodPlastic® působí reprezentativně a jsou příjemné na dotyk. Jsou vhodná i pro ty nejmenší děti. Prkna jsou k dispozici v širokém spektru přirozeně působících barevných odstínů, které dobře doplní barvy vašeho domu a v případě zájmu a potřeby se vyrábějí i v atypických tvarech.

 

Pokud se rozhodnete pro terasu z WPC od české firmy, která se svými výrobky uspěla na náročných trzích ve více než 30 zemích světa, získáte nejenom kvalitní produkt se zárukou až 25 let, ale rovněž odpovídající servis. WPC – WoodPlastic disponuje sítí terasových center a zkušených certifikovaných partnerů. Ti vám pomohou s výběrem povrchů a barev, terasu navrhnou a profesionálně nainstalují.

 

Hitem jsou prkna větších rozměrů

 

K velkým trendům současnosti patří terasová prkna MAX s plným profilem o šířce 195 mm. To je o 58 mm více než u výrobků standardních rozměrů. Tato prkna umožňují vyniknout elegantním vzorům povrchu terasy a zároveň jí poskytnou nezaměnitelný vzhled díky menšímu množství spár.

 

Nabídka společnosti WPC – WoodPlastic zahrnuje celkem tři typy povrchů v profilu MAX. V případě nejnovějšího z nich, prkna MAX RUSTIC s atraktivním vzhledem imitujícím drásané dřevo, lze vybírat z šesti barevných odstínů. Ty umožňují sladit terasu s ostatními prvky exteriéru – s nábytkem, zahradou, bazénem i fasádou domu.

 

Prkna MAX STAR najdou díky svému čistému drážkovanému vzhledu, a tudíž i vysoce bezpečnému povrchu uplatnění především kolem bazénů. A třetí ze skupiny inovativních prken WoodPlastic®, terasy MAX FOREST, představují variantu s embosem, což je nepravidelně strukturovaný povrch. Ty jsou vhodnou volbou pro ty, kdo preferují kombinaci přirozeného vzhledu a výrazného designu.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference