Terasy z WPC od českého výrobce patří k nejlepším v Evropě (Zpět na výpis článků)

Moderní stavební materiály, jako je WPC, nám umožňují klást na venkovní prostory podobné nároky, jaké máme na obytné místnosti v interiéru domu. Včetně jejich funkčnosti, atraktivity a snadné udržovatelnosti bez potřeby dodatečných investic. To je také důvod, proč si stále více informovaných zájemců pořizuje na své zahrady, balkóny, lodžie nebo střechy nové terasy z kompozitu dřeva a polymeru.

Průkopníkem vývoje materiálu na bázi dřevěné moučky a polymeru, známého jako WPC (Wood-plastic Composite), je americká firma Strandex. V Evropě patří k nejvýznamnějším producentům dřevěného kompozitu česká společnost WPC – WoodPlastic. Ta vlastní licenci Strandex na unikátní laserově řízenou technologii výroby, kterou ve spolupráci s výzkumnými ústavy dále vylepšuje.

 

WPC – WoodPlastic dokáže v současné době vyprodukovat ve svém závodě ve středočeských Bukovanech více než 6 km plnoprofilových prken za jediný den. Technologie výroby i samotná směs – jedná se o poměr zhruba 40 % polyetylenu HDPE a 60 % čistého PEFC dřeva – zaručuje tu nejvyšší dostupnou kvalitu.

 

Pouze prvotřídní WPC dává smysl

 

A právě kvalita prken je to, co dává smysl rozhodnutí pořídit si terasu z WPC. Pro dlouhou životnost terasy bez ztráty jejích vlastností je nejdůležitější to, z čeho a jak se vyrábějí prkna. Rozdíly v kvalitě teras z kompozitu, které si dnes na trhu můžeme pořídit, mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců propastné.

 

Pokud tedy zájemce zvažuje pořídit si terasu z WPC a zároveň si pohrává s myšlenkou šetřit na prknech, bude pro něj z mnoha důvodů výhodnější zvolit terasu z jiného materiálu, například ze dřeva, betonu, keramiky nebo z kamene. Laciná prkna s dutým profilem dovážená ve velkých objemech z Asie musí zcela zákonitě postrádat právě ty požadované parametry, kvůli nimž bylo WPC vyvinuto.

 

Výrobou prken to nekončí

 

Pomineme-li reprezentativní design, jedná se především o odolnost a dlouhou životnost. Prkna od firmy WPC – WoodPlastic odolávají veškerým rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Prkna jsou stálobarevná, nekroutí se, nedrolí a netvoří se na nich třísky ani štěpy. Snadno a rychle se montují bez nutnosti kotvení k pevnému podloží. Terasu není třeba natírat, olejovat ani impregnovat. Zcela postačí ji občas opláchnout proudem vody.

 

Výrobou atraktivních prken disponujících celou škálou přirozených barevných odstínů a na dotyk příjemných povrchů však služby zákazníkům nekončí. WPC – WoodPlastic disponuje celorepublikovou sítí terasových center a zkušených certifikovaných partnerů. Ti zájemcům, na rozdíl od většiny dovozců, terasu nejenom profesionálně nainstalují, ale ještě předtím vypracují její návrh, pomohou s výběrem povrchů a barev a kdykoli jim budou k dispozici cennými radami.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference