Terasy WoodPlastic® nabízejí světovou kvalitu (Zpět na výpis článků)

Jsou atraktivní a z funkčního hlediska jen těžko překonatelné. Každé z prken terasy od společnosti WPC – WoodPlastic je extrudováno za pomoci špičkové laserové technologie Strandex. Základem výrobní směsi je kombinace čisté, pečlivě vybrané dřevité moučky obohacené o panenský polymer stejného typu, jaký se používá ve zdravotnictví ke zhotovování například dětských dudlíků.

Terasy z kvalitního WPC jsou ekologičtější než ty z klasického dřeva. Zdá se vám takové tvrzení přehnané? Problémem teras z u nás běžně dostupného dřeva je skutečnost, že bez nákladných a opakovaných zásahů ztrácejí velice rychle na své kvalitě. A vzhledem k tomu, že péče o dřevěnou terasu obnáší hlavně nanášení nejrůznějších impregnačních roztoků a ochranných chemických nátěrů, bývají dnes dřevěné terasy všechno, jenom ne ekologicky šetrnou volbou. O finančních nákladech a času stráveném údržbou ani nemluvě.

 

Není plast jako plast

 

Výrobní závod české společnosti WPC - WoodPlastic sídlí v malé obci Bukovany, nepříliš vzdálené od Prahy. První výrobní linka se zde rozjela v roce 2013.  Management si hned na začátku stanovil několik základních pravidel. Jedním z nich bylo, že firma se bude řídit hodnotami, které odpovídají civilizované Evropě 21. století, včetně ohleduplnosti k přírodě. K výrobě reprezentativních teras, bezúdržbových plotů a stylových obkladů WoodPlastic® se zde proto využívá výhradně dřevní moučka z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem a vysokohustotní polyethylen PE-HD, který je zdravotně nezávadný a 100% recyklovatelný.

 

V současnosti lze recyklovat méně než polovinu všech druhů plastů. Ač by překlad anglického termínu Wood-Plastic Composite mohl svádět k představě, že kvalitní WPC se může vyrábět z jakékoli „umělé hmoty“ včetně měkčených plastů, mnozí osvědčení výrobci těch nejlepších kompozitních prken se snaží vyhýbat PVC. Jedním z hlavních důvodů je ten, že polyvinylchlorid nedokážeme plnohodnotně recyklovat. PVC lze znovu použít pouze v rámci tzv. downcyclingu, což – jak označení napovídá – není recyklace v pravém smyslu. Výsledkem downcyclingu je většinou jen málo kvalitní hmota na jedno použití, která rychle degraduje v odpad.

 

A právě někde tady lze vystopovat problém mnoha dřevoplastových prken dovážených ve velkých objemech především z Asie. Kombinace levné technologie výroby, materiálu ne zcela jasného složení a jen obtížně vystopovatelného výrobce je téměř zaručeným receptem na potíže. V případě takových produktů, ideálně s dutým profilem, není výjimkou, že už po pár letech dochází jak k jejich kroucení, drolení či uhnívání, tak i ke změnám barevného odstínu. Oproti tomu každé z plnoprofilových prken Woodplastic je opatřeno rodným listem garantujícím kvalitu směsi a použitou technologii, včetně až 25leté záruky na odolnost proti hnilobě, houbám či hmyzu.

 

Rozhoduje kvalita výrobku a servis

 

Kvalita prken je to, co dává smysl rozhodnutí pořídit si terasu z WPC. Laciná prkna pochybného původu budou s velkou pravděpodobností postrádat právě ty požadované parametry, kvůli nimž byl tento kompozitní materiál vyvinut. Kompozitní prkna od společnosti WPC - WoodPlastic patří k tomu nejlepšímu na současném trhu. Ale to, co dělá z nabídky českého výrobce jedinečnou záležitost, jsou jeho plně vybavená, prozákaznicky orientovaná terasová centra, široká síť prodejců, a především pak základna stabilních certifikovaných partnerů a odborníků na instalaci a montáž teras.

 

Zkušení a vyškolení profesionálové v České republice, na Slovensku i jinde ve světě jsou připraveni osobně a bezplatně zákazníky navštívit. Představí jim vzorky, usnadní orientaci v přednostech jednotlivých typů prken a pomohou jim vybrat ta nejvhodnější. Zdarma vypracují návrh terasy a nezávaznou kalkulaci, seznámí je s podrobnostmi montáže a následně novou terasu precizně a rychle nainstalují. Zákazník je díky tomu vždy v obraze, ví, co a od koho kupuje a kdykoli se může přímo na výrobce nebo na svého snadno dosažitelného experta na montáž obrátit s připomínkou, dotazem či žádostí.

 

Další informace o produktech WoodPlastic®, inspirativní fotografie, praktická doporučení a mnohem více najdete zde.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference