Terasa z WPC, to je styl života (Zpět na výpis článků)

Může být něco lepšího než začínat náročný pracovní den v soukromí, a přitom na čerstvém vzduchu? Urovnat si myšlenky, potěšit se pohledem na ještě orosená stébla perfektně zastřiženého trávníku a nastavit tvář prvním slunečním paprskům? Terasa u vašeho domu je místo, které vám dokáže dodat klid i tolik potřebnou energii. Dobrá terasa, to je styl života.

Ale. Každá věc mívá pochopitelně i svůj rub. Lze předpokládat, že budete-li si chtít vychutnávat svoji ranní kávu na atraktivní a bezpečné terase, nezbyde vám než investovat odpovídající množství času, úsilí i finančních prostředků do její údržby. Především v případě klasických dřevěných teras se jedná o zásahy, které vás budou rok od roku stále více vyčerpávat.

 

Existuje alternativa. Ona už je to tedy víc než jen alternativa, je to trend. Kompozitní materiály WPC  (Wood-Plastic Composite) vyráběné ze dřeva a polymeru byly vyvinuty a poprvé uvedeny na trh ve Spojených státech na počátku devadesátých let 20. století. Cílem vývoje WPC bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva a zároveň zdůrazní přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu.

 

Partner, který poradí

 

Na tuzemském trhu se můžete setkat se širokou nabídkou importovaných prken z WPC, ne vždy vyrovnané kvality. Česká společnost WPC – WoodPlastic vlastní licenci na unikátní americkou laserovou technologii výroby Strandex, díky níž si může dovolit používat ty nejkvalitnější suroviny. Výhodou je i to, že firma disponuje sítí certifikovaných partnerů, kteří vám terasu z WPC pomohou vybrat, navrhnou ji a nainstalují.

 

Postup výroby designových teras WoodPlastic® je základem jejich dlouhé životnosti. Prkna mají výhradně plný profil, díky tomu se nekroutí, jsou stálobarevná a jejich kvalita se časem nemění. K velkým přednostem teras WoodPlastic® patří také protiskluzový povrch bez třísek a štěpů a odolnost vůči všem rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Jejich údržba je přitom minimální, spočívá jen v občasném opláchnutí vodou.

Dřevo mnoha barev

 

Netoxická, 100% recyklovatelná prkna WoodPlastic® jsou k dispozici v široké škále barev a povrchů, včetně možnosti výroby atypů. Od jemně žíhaného, čistě hladkého prkna Style Plus přes povrchy prken Forest imitující luxusní exotické dřevo či drážkovaná prkna Star až po výraznou texturu drásaného dřeva Rustic, která má patinu starých podlah.

 

Některé terasy WoodPlastic® jsou díky svým vlastnostem ideální k bazénům, jiné do pečlivě udržované zahrady - výběr té správné terasy je opravdovou výzvou. Záleží samozřejmě i na volbě odpovídajícího barevného odstínu. Ty se pohybují od cedru přes decentní teakový, hřejivý Merbau, čokoládový Palisandr, seriózně působící Wenge až po tmavý Eben či ocelově šedý Inox.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference