Terasa z WPC – každodenní radost bez zbytečných starostí (Zpět na výpis článků)

Poslední sluneční paprsky babího léta dopadají na tvář a oznamují blížící se změny. Koruny stromů na zahradě stále ještě zdobí listy, ale nebude to trvat dlouho, než se začnou jeden po druhém tiše snášet na chladem zkřehlá stébla trávníku, na chodníčky, na terasu. Na prkna, která se během léta stala tím nejoblíbenějším místem vašeho domova.

Příchod podzimu však nemusí nutně znamenat konec radosti z terasy. Pokud tedy předtím nemusíte – tak jako každý rok touhle dobou – věnovat čas, úsilí, nervy a finance na opravy a celkovou péči o zvětralá, shnilá, popraskaná, oloupaná či jinak poškozená prkna. Na všechny ty „dílčí zásahy“, z nichž se vždycky nakonec vyklube menší rekonstrukce.

 

Stále více z nás, kteří jsme propadli kouzlu terasy a dokážeme ocenit její blahodárný vliv na naši nervovou soustavu bez ohledu na sezónu, se poohlíží po materiálu, který by zachoval naši terasu dostatečně atraktivní, a přitom co nejodolnější. Na terase je totiž vůbec nejhezčí ta její nenápadnost. Terasa by měla člověka těšit, ne být příčinou starostí.

 

WPC – ideální materiál na terasu

 

Když se řekne zahradní terasa, většina z nás si vybaví terasu ze dřeva. Potíž je, že tenhle v mnoha směrech nejklasičtější stavební materiál ztrácí bez nákladné a opakované péče velice rychle na své kvalitě. Někdy před třiceti lety proto vznikla alternativa, která si kladla za cíl eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva, a zároveň zdůraznit přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu.

 

Průkopníkem vývoje materiálu na bázi dřevěné moučky a polymeru, známého jako WPC (Wood-Plastic Composite), je americká firma Strandex. V Evropě patří k nejvýznamnějším producentům dřevěného kompozitu česká společnost WPC – WoodPlastic, která vlastní licenci Strandex na unikátní laserově řízenou technologii výroby, kterou dále vylepšuje.

 

WPC – WoodPlastic dokáže ve svém závodě ve středočeských Bukovanech vyprodukovat více než 6 km plnoprofilových prken za jediný den. Technologie výroby i samotná směs – jedná se o poměr zhruba 40 % polymeru HDPE, 60 % čistého PEFC dřeva, plus minimální množství ekologického pojiva, přísad a barev – zaručuje tu nejvyšší dostupnou kvalitu.

 

Kvalita, která dává smysl

 

A právě kvalita samotných prken je to, co dává smysl rozhodnutí pořídit si terasu z WPC. Pro atraktivní vzhled a dlouhou životnost terasy bez ztráty jejích vlastností je nejdůležitější to, z čeho a jak se vyrábějí prkna. Rozdíly v kvalitě teras z kompozitu, které si dnes na trhu můžeme pořídit, mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců propastné.

 

Pokud tedy zvažujete pořízení terasy z WPC a zároveň si pohráváte s myšlenkou šetřit na prknech, bude pro vás výhodnější zvolit terasu z jiného materiálu. Laciná prkna s dutým profilem, často dovážená ve velkých objemech z Asie, totiž mohou postrádat právě ty parametry, kvůli nimž bylo WPC vyvinuto.

 

Terasa bez nároků na údržbu

 

Jedná se především o odolnost a dlouhou životnost. Kvalitní WPC odolává dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Prkna WoodPlastic® jsou stálobarevná, nemění svůj tvar ani nešednou. Takovou terasu není třeba natírat, olejovat ani impregnovat. Zcela postačí ji zjara a na podzim opláchnout proudem vody.

 

Kompozit dřeva a polymeru je ideální pro ty, kdo vědí, co chtějí. Hlavním plusem teras z WPC zůstává jejich dlouhá životnost při zachování všech klíčových vlastností materiálu a minimální náročnost na údržbu. A to je důvod, proč tu terasy z WPC jsou. Abyste se jimi mohli kdykoli potěšit, a nemuseli přitom řešit zbytečné starosti.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference