Terasa nabízí prostor pro život z nadhledu (Zpět na výpis článků)

Interiéry domu či bytu jsou v našich končinách něčím, co můžeme považovat za jistým způsobem dané. Řídí se léta ověřenými standardy, tedy tím, co je vyzkoušené, funkční, vhodné a tradiční. Nemá asi smysl vymýšlet převratné novinky tam, kde potřebujeme každý den provádět hygienu, uvařit si nebo odpočívat. A podobně se to má i s bezprostředním okolím domu - taková zahrada, ať už užitková nebo okrasná, bývá zkrátka ohrazený a za nějakým účelem upravený pozemek.

A pak je tu ještě terasa. Terasa otevírá v rámci bytu či domu zvláštní a novou dimenzi. Možná, že tu nejzajímavější. Vždyť zkušenosti ukazují, že právě to, co se nachází tak nějak „mezi“, dokáže nabízet množství nečekaných a inspirativních podnětů. Slovo terasa vychází z latinského výrazu terra - zem. Terasu tak lze chápat jako pokus rozšířit prostor pro naše každodenní pobývání do exteriéru - obohatit svůj život plný civilizačně podmíněných rituálů a uzavřených prostor tak, že jej bezpečně napojíme na to, co je otevřené, ne tak samozřejmé a zároveň jaksi základním způsobem „zemité“.

Vybudování terasy je výzvou pro citlivou kultivaci bezprostředního okolí budovy a dosažení funkční i estetické harmonie prostor domu s jeho sousedstvím. Zároveň jde o snahu toto místo určitým způsobem zpevnit, nově rozčlenit, a tím rozšířit možnosti jeho využití. Vedle latinského kořene odvozujeme naše pojmenování terasy od francouzského slova terrace, což je mimo jiné označení i pro vyvýšenou platformu. Správně vybudovaná terasa by nám tak měla umožnit kdykoli, se samozřejmostí a hlavně s potěšením, obývat i prostředí mimo pokoje domu s tím, že její důležitou přidanou hodnotou je poskytnutí dostatečného nadhledu. Nad terénem i nad naším všedním životem.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference