Terasa, místo pro odpočinek

Hledáte vhodné místo pro relaxaci a načerpání energie do nového dne? Místo, jako stvořené pro příjemné chvíle ve společnosti rodiny a přátel, kde vás nebude nikdo a nic rušit a kde se můžete v klidu věnovat svým zálibám? Místo, nejen pro odpočinek, opalování, stolování, pořádání večírků nebo grilování? Kde můžete svůj čas trávit po většinu roku, v horkém létě, na jaře i na podzim? Prostě něco mezi vzdušným pokojem a zahradou, kde se můžete uvolnit a načerpat nové síly? V tom případě je pro vás nejlepším řešením stavba terasy.

Nenajdete snad příhodnější místo pro strávení volných chvil: ještě v županu si tu můžete vypít svou ranní kávu a posnídat s rodinou, po práci odpočívat v houpací síti, večer posedět s přáteli nad skleničkou vína nebo pozvat pár známých na barbecue. 
Na terase se navíc můžete věnovat svým koníčkům a zálibám: pro čtení knížky nebo poslouchání příjemné hudby je lehátko na sluncem vyhřáté terase jako stvořené. A přímo za ráj by terasu jistě označili zahradníci. Můžou zde v truhlíkách pěstovat nepřeberné množství bylinek, letniček nebo svou terasu ozdobit květináčem s exotickými citrusy.  A záhon levandule a růží osázený hned vedle terasy se přímo nabízí. Potěšíte tak nejen své oči, ale i nos.

Terasa je i vhodným místem pro dětské hry. Vaše ratolesti zde mají dostatek prostoru a volnosti, jsou venku na čerstvém vzduchu, ale přesto je mají starostliví rodiče stále pod dohledem.

Vhodné umístění pro terasu je blízko domu, nejlépe na jižní straně. V létě je ale potřeba ji zastínit. Poslouží vám slunečník, výsuvná markýza nebo pergola porostlá popínavou vegetací. Ta vás navíc částečně ochrání před zvídavýma očima okolí, pokud vám dispozice domu nedovolují terasu umístit stranou, v soukromí. Pamatujte ale, že terasa by měla být místem klidu a odpočinku, dbejte tedy na to, aby byla co nejvíce útulná, snadno udržovatelná a vhodně umístěná, tak aby vás chránila nejen před hlukem z ulice, ale i zvědavými sousedy.

autor: Michaela Černá

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference