Skluzavky na zahradě

Když máme terasu Plastová skluzavka pro nejmenší děti nebo zahradu, přemýšlíme jak pro naše děti připravit koutek na hraní. Poslední dobou jsou velice oblíbené skluzavky. Když si děti hrají na zahradě jsou skluzavky velmi žádané. A hlavně jak se říká „Kdo si hraje, nezlobí“.

Když přemýšlíte o nákupu skluzavky, je třeba vymyslet místo, kde skluzavku postavíte. Dnešní skluzavky už jsou většinou plastové s ochranou UV. Přestože můžete skluzavky dát na přímé slunce je lepší najít místo někde ve stínu.

Skluzavky se vyrábí v různých velikostech, a proto je třeba rozmyslet jakou velikost vybrat. Některé skluzavky jsou třeba určené pro naše nejmenší děti. Skluzavky je nutné postavit hlavně na pevné místo aby nedošlo k převrácení skluzavky. Dojezd skluzavky je pro naše děti lepší na trávník. V případě osazení skluzavky na beton je vhodné použít např. venkovní koberec nebo nařezaná kůra.

Pro starší děti jsou vhodné skluzavky jako např. dětská houpačka  Peak. Je tvořena jednoduchou dřevěnou konstrukcí, jejíž součástí je i skluzavka. Šplhání, klouzání a houpání zkombinované do jednoho prvku. Tato skluzavka může být příjemný prvek na vaši zahradu. Nevýhodou této skluzavky je nutnost nátěru dřevěných částí skluzavky.

Skluzavka a houpačky Peak (Jungle Gym)
Skluzavka a houpačky Peak (Jungle Gym)

Skluzavky Jungle Gym jsou vyrobeny z polyetylenu z recyklovaných materiálů (PET lahve aj). Díky tomu je na povrchu skluzavek vidět jemné žíhání (někdy vytvářející až čtvercovité obrazce). Skluzavky jsou celoprobarvené s UV filtrem - přes zimu ji není nutno schovávat jako jiný plastový nábytek.Skluzavky jsou vyrobeny tlakovým vstřikováním plastu do forem (někdy může zanechat mírné oblé nerovnosti na hranách skluzavky - ne ostré!), a proto je technologicky méně náročná než lamináty nebo nerez skluzavky. Díky tomu mají skluzavky příznivou cenu i přes velmi dobrou kvalitu skluzavky (zátěž až 100 kg).Upozornění - povrch skluzavek doporučuje výrobce občas otřít mýdlovou vodou - zamezíte tvorbě statické elektřiny a děti se vyhnou riziku „elektrických ran”.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference