MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 10. dubna 2021, svátek má Darja, pranostika na dnešní den: Prší-li na Velký pátek, je k doufání úroda.

Skluzavku do každé zahrady

Redakce
5. 9. 2020

Skluzavky jsou evergreen. Známe je my, naše babičky a milují je i naše děti. Tento herní prvek, který se neomrzí, by neměl chybět na žádné zahradě. Prodávají se dřevěné, nafukovací a samozřejmě plastové. Ty totiž nejvíc vydrží a snadno odolávají i rozmarům počasí, jako je mráz, sníh, déšť či sluníčko.

Pokud máte velkou zahradu, bude lepší, když skluzavku umístíte někam do stínu. Nové výrobky jsou sice vybaveny ochranou proti UV záření a mohou být i na slunci, ty ve stínu vám ale pravděpodobně vydrží o něco déle.

Dobře zvažte také podloží pro skluzavku. Její umístění na trávě bude pro dojezd lepší než na betonu, místo ale nesmí být z kopečka. Pokud ji chcete umístit na beton, zkuste pod ni dát venkovní koberec nebo třeba jen podloží z kůry. Bezpečnost se každopádně vyplatí.

Skvělé je to, že zejména plastové skluzavky se vyrábí v různých velikostech a cenově nejsou příliš nákladné. Proto můžete pořídit jednu batoleti a jinou školákovi. Pro starší děti jsou vhodné výrobky s jednoduchou dřevěnou konstrukcí, jejíž součástí je skluzavka a často i houpačka. Děti se můžou houpat, klouzat i šplhat, a mají tam parádní zábavu na čerstvém vzduchu.

V létě děti ocení také nafukovací skluzavky, které se jsou skvělým doplňkem do bazénu a se hodí na nejrůznější vodní radovánky. Některé mají i možnost napojení hadice a jejich součástí jsou schůdky, které usnadní vstup do vody.

Příjemné je, že řada skluzavek je v současnosti vyrobena z recyklovaného plastu, a tím pádem tolik nezatěžují životní prostředí. Jako u všech produktů platí i u těchto herních prvků pravidlo zajímat se o výrobce. Nevybírat jen podle ceny, ale zohledňovat jeho zákaznické služby, délku jeho existence na trhu, zajímat se o reference. Ony se ty levné noname produkty většinou nevyplatí ani cenově.