Rektifikační terče - pomocníci při stavbě terasy

rektifikační terče Nenajdete snad příhodnější místo pro strávení volných chvil, než je terasa. Ještě v županu si tu můžete vypít svou ranní kávu a posnídat s rodinou, po práci odpočívat v houpací síti, večer posedět s přáteli nad skleničkou vína nebo pozvat pár známých na barbecue. Ne vždy jsou však možnosti pro terasu ideální a my musíme pro její stavbu využít svah, nejednotný terén či balkon s příliš nízkým podkladem.

Ani v těchto případech se však nemusíte své vysněné terasy vzdát.

Podložky a rektifikační terče

Jak zařídit, aby stavba terasy dopadla k vaší spokojenosti? Na trhu již dnes existují chytré doplňky, které se stavbou terasy v komplikovaných podmínkách umějí pomoci, a to gumové/plastové vyrovnávací podložky, které pomáhají zejména při vyrovnávání jemnějších rozdílů, a rektifikační terče, které už umějí „nadzvihnout“ terasu opravdu výrazně.

rektifikační terče pod wpc terasu rektifikační terče pod wpc terasu

Ukázka realizace s použitím rektifikačních terčů pro vyvýšení podkladu pro terasu.

Na trhu najdete několik velikostí terčů s úchytem pro nosiče terasových prken, které se hodí pro různé účely. Jsou navrženy tak, aby se mohly různě kombinovat pro docílení požadované výšky - terče lze stavit na sebe a některé lze dokonce výškově nastavit. Tyto doplňky jsou navíc vyrobeny z odolného plastu, takže jsou resistentní vůči atmosférickým vlivům, náhlým změnám teplot a jsou odolné i mechanicky.

rektifikační terče rektifikační terče podložka pod terasu

S čím nám pomohou rektifikační terče a podložky?

Zákazníci často nemají k dispozici ideální podklad pro terasu, tedy rovinu nebo vyrovnaný povrch vyspádovaného pevného podloží. Naopak si terasu přejí vybudovat například na balkoně, kde po odstranění původní dlažby zůstane podklad pro budoucí terasu příliš nízko, avšak zákazník si nepřeje terasu snižovat ani budovat schody. Podklad pro terasu bývá často i nejrůznějším způsobem členitý a nejednotně vysoký. Mnohdy je zase jediným vhodným místem svah, kde je nutné vyrovnat spád. Pro všechny tyto případy jsou vyrovnávací podložky nebo rektifikační terče neocenitelným pomocníkem.

rektifikační terče pod terasu vyvýšená teras

Plastové/gumové podložky umožnily vyrovnání nerovného podkladu a přímý vstup z obývacího pokoje na terasu bez jakéhokoliv schodu.

Zatímco nosič a terasové prkno totiž dosahují výšky cca 5,3 cm (u nižšího nosiče) či 7,3 cm (u standardního vyššího nosiče), s rektifikačními terči můžete výšku zvýšit o milimetry až o desítky centimetrů! Terče a podložky lze různě kombinovat a dosáhnout tak ideální požadované výšky.

rektifikační terče pod wpc terasu vyvýšená terasa

Ukázka realizace s použitím plastových podložek pro vyvýšení podkladního nosiče na balkoně

Při montáži oceníte pomoc zkušených montážních firem

V případě, že vaše terasa bude vyžadovat využití doplňků, je vždy vhodnější přenechat montáž odborníkům, kteří mají s komplikovanějšími montážemi dlouholeté zkušenosti. Dokáží navrhnout i zrealizovat to nejlepší řešení pro vaše venkovní prostory.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference