MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 10. dubna 2021, svátek má Darja, pranostika na dnešní den: Prší-li na Velký pátek, je k doufání úroda.

Přivítejte jaro na své terase stylově

Redakce
16. 3. 2021
Foto: Shutterstock

Jakmile se trochu oteplí, láká nás to ven. Jaro je tady, ale vaše terasa zeje prázdnotou? Žádný problém! Poradíme vám, jak si vytvořit relaxační zónu na malé i velké terase. Užijte si první jarní paprsky slunce stylově!

S přicházejícím jarem se budí příroda a také lepší nálada. Dny se prodlužují, jsou příjemně teplé a nás to přirozeně láká ven. Bohužel aktuální situace nám nedovoluje užívat si krásné počasí tak, jak bychom chtěli. Ale nic se neděje, protože majitelé zahrad a teras si mohou o víkendu odpočinou i na své zahradě. Jak?

Foto: Shutterstock

Základem je pohodlné sezení

Ať už si vychutnáváte první paprsky slunce sami nebo se svými blízkými, budete potřebovat pohodlné posezení. Majitelé větších teras mohou svou oázu klidu vybavit pohodlnou zahradní sedačkou z akácie nebo lavicí z ratanu. Ale ani vlastníci menších teras nemusí smutnit. Na svou terásku mohou dát malou pohovkou, pohodlné ratanové křeslo, lehátko nebo závěsný hammock.

Hostům můžete k sezení nabídnout skládací dřevěné židle, stohovatelné stoličky nebo pohodlnější křesla ze dřeva nebo z velice oblíbeného ratanu.

Foto: Shutterstock

Polštářů není nikdy dost

Větší pohodlí a styl dodají každému zahradnímu nábytku pohodlné podsedáky a dekorativní polštáře. Jejich design laďte podle barvy terasy i samotného zahradního nábytku. Velice oblíbené jsou skandinávské motivy, romantické vzory nebo minimalistické jednobarevné polštáře a podsedáky v neutrálních barvách béžové, šedé, hnědé nebo krémové.

Pro venkovní využití vybírejte polštáře a podsedáky, které odpuzují vodu, nevyblednou na sluníčku a dají se prát. Pokud jim budete věnovat pravidelnou péči, vydrží vám dlouhé věky a budou stále stejně krásné a příjemně měkké.

Foto: Shutterstock

Květiny všude okolo

V přírodě se odpočívá nejlépe, proto svou terasu vybavte rostlinami a květinami. Stojany na květiny, volně stojící květináče, ale i závěsné květináčky dodají šmrnc každé terase. A navíc mají i praktickou funkci. Podmanivá vůně květin a bylinek zvedne náladu opravdu každému.

Pomocí květináčů si navíc můžete terasu opticky rozdělit, a oddělit tak svou relaxační zónu od zvědavých pohledů sousedů a kolemjdoucích. Oblíbené jsou i závěsné květináče, které jsou lehké, decentní a celý prostor zútulní.

Foto: Shutterstock

Teplo domova i na terase

Znáte něco magičtějšího než pohodlné posezení na terase s výhledem na romantický západ slunce? Jarní večery jsou sice chladné, ale pokud si pořídíte hřejivý pléd, můžete si tento skvělý okamžik vychutnat i ze své terasy.

Jak si v této komplikované době udělat terasu svépomocí? Čtěte zde.