Připravte svoji terasu na zimu (Zpět na výpis článků)

Zima již netrpělivě tluče na dveře a my tak naši terasu musíme začít pomalu ale jistě připravovat na období mrazivých teplot a první sníh. Letošní poměrně teplý podzim nám sice hraje do karet, avšak údržbu terasy bychom již neměli déle odkládat. Pokuste se vše stihnout před prvními většími mrazy!

Úklid terasy před zimou

Množství práce, které údržbě terasy věnujete, se bude diametrálně lišit zejména dle materiálu, který jste si pro svoji terasu vybrali. V případě dřevěné terasy si musíte připravit nejen více času, ale i peněz, naopak údržba terasy z materiálu WPC bude poměrně snadná.

V obou případech se však nevyhneme základnímu úklidu. Z terasy je třeba smést větší nečistoty i drobný prach, který se zde přes rok stihl nashromáždit. Terasu je třeba očistit i od případných řas nebo mechů, které se rády tvoří zejména na stinných vlhkých plochách.  Poté je nejlepší omýt terasu čistou nebo mýdlovou vodou. Využít lze i vysokotlaký čistič pod tlakem max. 80 bar. V případě většího znečištění  a odolných skvrn můžeme terasu i lehce okartáčovat v podélném směru.


Terasa z WPC potěší svou snadnou údržbou každého majitele

V případě, že vlastníte terasu z WPC, je vaše práce tímto v zásadě u konce. Materiál wood-plastic composite není třeba jakkoliv ošetřovat, olejovat nebo natírat. Díky obsahu plastové složky jsou totiž vysoce odolné rozmarům počasí, a to z hlediska tvaru i barvy terasy. Vyšší pořizovací cena WPC teras se vám tak nyní mnohonásobně vrátí díky snadné a finančně nenáročné údržbě.

Podívejte se, jak jednoduše probíhalo čištění WPC terasy po 5 letém používání.

Vysokotlaký čistič si perfektně poradil s mechem a dalšími nečistotami, které se za pár let na terase nashromáždily a výsledek je perfektní:

https://www.youtube.com/watch?v=e8AW4erezHI

Dřevěná terasa si žádá více peněz i námahy

Na rozdíl od dřevoplastové terasy, terasy ze dřeva vyžadují mnohem větší péči i finančních zdrojů, a to včetně nejodolnějších exotických dřevin. Díky povětrnostním vlivům dřevo ztrácí svůj původní vzhled i tvar – terasy šednou, praskají, tvoří třísky.

Abychom tedy zvýšili odolnost terasy přes zimu, je nutné ošetřit terasu minimálně jednou vrstvou ochranného oleje. Olej pomůže dřevo „zakonzervovat“ a pomůže chránit terasu před srážkami, sněhem i mrazem. Na trhu seženete mnoho druhů olejů, některé dokonce i s protiskluzovou úpravou, která je na zimu více než vhodná. Aplikovat můžete také tzv. odšeďovač, který pomůže navrátit terase její původní barvu.

Péče o dřevěné terasy je tedy poměrně náročná a vychází zhruba na 200 Kč/m2 ročně. Díky tomu se počáteční nižší investice vyšplhá po několika letech na částku převyšující kvalitní terasu z WPC.Prohlédněte si tabulku, která názorně ukazuje porovnání obou materiálu z hlediska finančních nákladů na jejich nákup a údržbu z dlouhodobého hlediska.

dřevěná terasa vs wpc
Náklady na pořízení a údržbu dřevěné terasy versus terasy z WPC.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference