Pískoviště pro děti

Abychom strávili  příjemné a nezapomenutelné chvíle spolu našimi dětmi, nesmí na žádné terase či zahradě chybět pískoviště.

Pískoviště neslouží pouze pro jedno dítě, ale slouží také pro jeho kamarády. Vždyť i Vy jste na takovém pískovišti vyrůstali.Pískoviště mohou být fixní či přenosná. Dále můžeme vybírat mezi pískovišti plastovými či dřevěnými.

Předností dřevěného pískoviště je, že splyne s přírodou. Další předností je jejich robustnost, která umožňuje rodičům posedět na obrubě pískoviště a být v přímém kontaku s dítětem. Aby dřevěná pískoviště vydržela povětrností vlivy, musí se brousit, aby si děti nezadřely třísky a musí se natírat nezávadnými barvami. Na dřevěná pískoviště lze použít krycí plachtu a tím zabránit padajícímu listí či domácím zvířátkům znečistit písek.

Oproti tomu plastová pískoviště jsou dnes vyráběna z plastu odolného proti UV záření i mrazu. Pískoviště z plastu se vyrábějí v různých tvarech a velikostech (želva, hrad nebo hrací stoly). Pískoviště mohou být sedací, ale jsou i pískoviště, se kterými se dá hrát ve stoje. Pískoviště, se kterými se dá hrát ve stoje jsou takzvané hrací stoly.

Písek a bábovky rozvíjí tvůrčí mysl a motoriku dítěte. Proto je nutné, abyste i vy měli pískoviště doma a vždy po ruce. K tomu slouží přenosná pískoviště, která mají dno. Aby se bábovky a stavby z písku Vašim ratolestem vždy povedly, je potřeba mít v pískovišti jemný a čistý písek. Toho docílíme tím, že pořídíme pískovište s poklopem, do kterého nebudou padat žádné nečistoty. Pískoviště, která mají dna, lze v parném létě na terase či zahradě použít jako bazén pro děti či naše chlupaté mazlíčky.

Dřevěné pískoviště s krytem
Dřevěné pískoviště s krytem

Toto pískoviště s krytem představuje patrně optimální rozměr do většiny zahrad a je vhodné pro dvě děti. Obsahuje 4 lavičky po celém svém obvodu, kryt na pískoviště je vícedílný. Certifikováno jako hračka dle ČSN EN 71, místo určení: soukromé zahrady. Pískoviště je dodáváno v přírodním stavu, bez povrchové úpravy tak, aby následný nátěr mohl být slazen s okolními dřevěnými prvky. Pískoviště jsou snadno sestavitelná. Pískoviště nemají dna proto doporučujeme tam, kde je travnatý povrch vyložit spodek textílií, která zabrání prorůstání trávy a zároveň propustí vodu.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference