Pekne byvanie - odpovídá odborník společnosti WPC - WoodPlastic (Zpět na výpis článků)

1. Na co si dávat pozor při zakládání terasy? Nejdříve si musíme pochopitelně ujasnit, jakou terasu chceme a co od ní očekáváme. Co se týká samotného zakládání terasy, pozornost je třeba věnovat především přípravě podloží. Základní vrstva by měla být co nejstabilnější a pevná, aby časem neměnila tvar a nepropadala se.

Terasu tedy nelze usadit přímo do hlíny nebo písku. V rámci přípravy umístění terasy je třeba zohlednit kladečský plán. Z něj by mělo mimo jiné vyplývat například to, jakým směrem mají být prkna položená, zda budou pokládána podélně s francouzským oknem či fasádou domu, nebo jaký tvar bude terasa mít, aby splňovala jak estetické, tak hlavně funkční parametry.

2. Pro jaké podmínky je systém wood-plastic materiálu vhodný?

Wood-plastic materiál byl vyvinut proto, aby byl schopen dlouhodobě obstát v náročných venkovních podmínkách, a to bez nějaké zásadní změny vzhledu a vlastností. WPC nevadí klimatické vlivy a není nasákavý, naopak, oplachování mu vyhovuje. Nevadí mu střídání teplot, je stálobarevný a má UV stabilizaci. Zajímavostí je, že tento materiál není vhodné otírat hadrem – jemné štětinky uvolňující se z látky by mohly časem zanášet drážky povrchu. Podstatou preventivní údržby WPC je jeho občasné opláchnutí větším množstvím vody. Oproti tomu použití kompozitu v interiéru není ideální. Důvodem je to, že prknům z WPC vyhovuje sluneční světlo, a zejména pak skutečnost, že v místnosti se nepředpokládá údržba spočívající v kropení proudem vody.

3. Jak dlouho trvá instalace WPC terasy? Jak probíhá montáž prken? Je možné po dodání výrobku vybudovat terasu svépomocí?

Náročnost realizace je přímo úměrná složitosti tvaru a velikosti terasy. Velkou roli pochopitelně hrají i zkušenosti a profesionální přístup konkrétního montéra.  Průběh montáže lze zjednodušeně nastínit následovně: Na stabilní připravené podloží se umístí spodní nosiče, které tvoří podpůrnou konstrukci pro terasová prkna a současně zajišťují cirkulaci vzduchu pod terasou. K těmto nosičům se následně pomocí nerezových klipů kotví samotná terasová prkna v předepsaných roztečích dle předepsaného typu, případně se řeší zalištování okrajů teras. Pokud je člověk jen trochu zručný a má základní potřebné nářadí, zvládne si terasu sestavit i svépomocí. Existují velmi podrobné montážní návody, a pokud se jich člověk drží, nepřijde o záruku na prkna a prkna samotná neztratí nic ze své kvality a dlouhé životnosti.

4. Jakou péči prkna vyžadují, aby neztratila nic ze svých vlastností, nepřišla o původní zbarvení nebo se nepřehřívala?

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou terasy z WPC stále oblíbenější, je, že se o ně téměř nemusíte starat.  Pokud jsou dobře namontované, vyžadují jednou až dvakrát ročně pořádně opláchnout vodou, ideálně vysokotlakým čističem. Toť vše. Kromě umytí není třeba žádná další údržba, nejsou žádné další náklady. V žádném případě je neimpregnujte ani nenatírejte, materiál je stálobarevný a není nasákavý. WPC prkna se na slunci zahřívají přibližně stejně, jako je tomu v případě dřeva, ale při opravdu vysokých teplotách se můžou pokropit, protože se na rozdíl od nasákavého dřeva nebudou kroutit ani ztrácet barvu. Pochopitelně platí, že čím světlejší odstín prkno má, tím se bude na slunci rozpalovat méně.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference