O terasy z WPC pečují nejlépe slunce a déšť (Zpět na výpis článků)

Terasa je malý zázrak. I ta nejmenší totiž dokáže obdivuhodným způsobem vylepšit váš dům a jeho okolí. Ale na to hlavní stejně přijdete, až když si ji pořídíte. Terasa vám nabídne úplně novou dimenzi bydlení. Má to však jeden háček. Terasa by měla být dostatečně kvalitní a péče o ni by vás neměla vyčerpávat.

Důležité přitom je vybrat si takovou terasu, která bude splňovat vaše požadavky jak po estetické, tak po funkční stránce. Zahradní terasu má většina z nás spojenou s klasickým dřevem. Potíž je, že tenhle v mnoha směrech nejdostupnější stavební materiál ztrácí bez nákladné a opakované péče velice rychle na své kvalitě. Někdy před třiceti lety proto vznikla alternativa jménem WPC.

 

Atraktivní a nenáročné terasy

 

Kompozitní materiály vyráběné ze dřeva a polymeru byly vyvinuty a poprvé uvedeny na trh ve Spojených státech amerických na počátku devadesátých let 20. století. Přestože v současné době už se produkty z WPC plně etablovaly jako kvalitní stavební materiál po celém světě, v porovnání s bohatou historií využívání dřeva jde stále o nový produkt. Jeho výhody oproti dřevu jsou však neoddiskutovatelné.

 

Nejenže nám umožňuje klást na venkovní prostory, jako jsou zahrady, balkóny, lodžie nebo střechy, podobné nároky, jaké máme na obytné místnosti v interiéru domu. Jeho hlavní výhodou je, že tak činí bez potřeby větší údržby při zachování všech klíčových vlastností, včetně atraktivity a funkčnosti. Péče o terasu z WPC vyžaduje minimum dodatečných investic, jak časových, tak především finančních.

 

Povrch bez třísek a štěpů

 

Lídrem výroby špičkového dřevěného kompozitu v Evropě je česká společnost WPC – WoodPlastic. Ta vlastní licenci na unikátní americkou laserově řízenou technologii výroby Strandex, která předpokládá využívání pouze těch nejkvalitnějších surovin v poměru zhruba 60 % čistého PEFC dřeva, 40 % polymeru, plus potřebné množství ekologických přísad a barev.

 

Pro čistý polymer HDPE je charakteristické, že ideálně váže jak UV stabilizátory, tak i barvy. Díky tomu jsou prkna WoodPlastic® stálobarevná. Terasy WoodPlastic® odolávají všem rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Další důležitou předností teras WoodPlastic® je, že se na nich netvoří třísky ani štěpy.

 

Probarvená prkna časem vyzrávají

 

A jak je to s tou péčí? Při běžném provozu není třeba terasu z WPC natírat, olejovat ani impregnovat. Její údržba spočívá v občasném opláchnutí vodou, ideálně pod tlakem, mastné fleky umyjete saponátem. Dvakrát do roka je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu omést. Prkna WoodPlastic® jsou plnobarevná, což znamená, že dojde-li k nehodě v podobě poškrábání nebo popálení prkna žhavým oharkem z grilu, lze ho bez nebezpečí změny barevnosti opatrně zbrousit.

V případě některých fleků pomůže vedle umytí saponátem i slunce a déšť. Díky jejich působení materiál, jehož nejvýznamnější složkou je dřevitá moučka, nepatrně vyzrává. A postupem času, většinou během několika týdnů, se jednotlivé skvrny na pozadí celé terasy vytratí. Pokud málo prší, můžete celý proces vyzrávání urychlit častějším opláchnutím terasy vodou a výrazné či odolné skvrny vyčistit savem nebo jiným čističem obsahujícím chlór.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference