O terasy z kvalitního WPC nemusíte pečovat (Zpět na výpis článků)

Stále více z nás dokáže ocenit nenápadný půvab zahradní terasy bez ohledu na to, jestli je, či není to, čemu se říká sezóna. Snad jediné, co s příchodem babího léta pravidelně řešíme, je, kolik toho zase bude třeba letos na terase opravit. Aby zůstala příjemná, bezpečná a atraktivní. Je ale náročná péče o tento náš venkovní pokoj opravdu nezbytná?

Když se řekne zahradní terasa, většina z nás si vybaví terasu ze dřeva. Potíž je, že tenhle v mnoha směrech nejklasičtější stavební materiál ztrácí bez nákladné a opakované péče velice rychle na své kvalitě. Před časem proto vznikla alternativa, která si kladla za cíl eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva, a zároveň zdůraznit přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu.

 

Kompozit dřeva a polymeru je ideální pro ty, kdo vědí, co chtějí. Hlavním plusem teras z WPC (Wood-Plastic Composite) je jejich dlouhá životnost při zachování všech klíčových vlastností materiálu a minimální náročnost na údržbu. A to je důvod, proč zájem o terasy z WPC stále roste. Můžete se jimi těšit, aniž byste si museli lámat hlavu investicemi do oprav.

 

Rozhodující je kvalita prken

 

To, co dává smysl rozhodnutí pořídit si terasu z WPC, je kvalita prken. Pro atraktivní vzhled a dlouhou životnost terasy bez ztráty jejích vlastností je nejdůležitější to, z čeho a jak se vyrábějí prkna. Rozdíly v kvalitě teras z dřevěného kompozitu, které si dnes na trhu můžeme pořídit, mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců zcela propastné.

 

Skvělé je, že k nejvýznamnějším evropským producentům kompozitu patří česká společnost WPC – WoodPlastic. Ta vlastní americkou licenci Strandex na unikátní laserově řízenou technologii výroby, kterou sama dále vylepšuje. Prkna WoodPlastic® mají plný profil a patentovaná směs, z níž jsou za pomocí extruze vyrobena, se skládá ze zhruba 40 % polymeru HDPE a 60 % čistého PEFC dřeva.

 

WPC vyžaduje minimální péči

 

Technologie výroby a složení směsi zaručují mimořádnou odolnost a dlouhou životnost prken. Ta díky tomu odolává dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. WPC prkna jsou stálobarevná, nemění svůj tvar ani nešednou. Terasu pak není třeba natírat, olejovat ani impregnovat. Zcela postačí ji občas opláchnout proudem vody.

 

Dobře navržená a správně vybudovaná terasa z kvalitního kompozitu od vás bude vyžadovat jen minimální péči. Žádné třísky, úlomky a štěpy. Žádné ošetřování olejem, impregnace proti škůdcům a dřevokazným houbám, broušení popraskaného povrchu a lakování. Prostě se jen v klidu posaďte na ta sametová prkna a pozorujte, jak se na zahradě pomalu dlouží stíny. Není ten podzim krásný?

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference