Nová terasa je krásná, ale jaká bude po letech? (Zpět na výpis článků)

Plánujete novou terasu a obáváte se, zda bude po několika letech vypadat stejně krásně? Jestli se nezkroutí, nepopraská či jinak nezničí? Pokud zvolíte správně, získáte krásné prostředí pro relaxaci. Špatný výběr pak znamená finanční ztrátu a mnoho starostí. Jak ale správně vybrat?

Článek o našich terasách si můžete přečíst na iDNES.CZ nebo níže.

Jaký zvolit materiál?

Nejdříve si rozmyslete, k jakým účelům chcete terasu používat a jaké nároky na ni máte:
Budou si zde hrát děti a běhat po terase bosé?

Chcete zde jen příjemně relaxovat s minimem nároků na údržbu?

Plánujete bazén?

Je pro vás důležitý design?

Jaké jsou vaše finanční možnosti?

Na trhu existuje nepřeberné množství variant. Dají se však rozdělit do několika základních: dřevo, dlažba/kámen, moderní materiály. Dřevo - jeden z tradičních materiálů, který je ihned po namontování krásný na pohled i příjemný na dotek (až na třísky). Počítejte však s nutností pravidelné údržby - časově i finančně náročné - cca 2x do roka je nutno dřevěnou terasu mořit a natírat. Jinak ztrácí svou barevnost, šedne, kroutí se apod.Další možností je dlažba či kámen. Obě varianty mohou vypadat na pohled pěkně, dostupné jsou typické i originální designy, počítejte však s tím, že se vždy bude jednat o studený materiál, představte si pocit bosé nohy na chladném kameni či dlažbě. Naopak při tropických teplotách se na dlažbu téměř nedá vstoupit bez obuvi. Mezi moderní materiály se řadí ty, které díky inovacím nabízejí kombinaci výhod více materiálů, konkrétně dřeva a plastu (wood plastic composites – wpc).Woodplastic® materiál si udržel všechny příjemné vlastnosti dřeva a přidal k nim nenáročnou údržbu a odolnost:

  • je krásný na pohled a příjemný na dotek
  • zachová svoji barevnost bez jakéhokoli natírání
  • nedělá třísky
  • je protiskluzový
  • výrobce garantuje až 25 let proti hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu
  • pro čištění stačí většinou jen proud vody

Pozor - není WPC jako WPC!

U všech moderních a funkčních objevů se dříve či později objeví nekvalitní napodobeniny. Pokud se rozhodnete pro toto atraktivní řešení terasy, dejte si při výběru pozor především na tyto aspekty:
- místo výroby materiálu: Především výrobky z Číny často nedosahují takových kvalit jako evropské produkty.

- složení: Vlastnosti materiálu ovlivňuje jak druh a kvalita dřevní části (např. Woodplastic® je vyráběn z evropského dřeva z obnovitelných zdrojů) tak druh a podíl polymeru. Optimální poměr dřevité části a polymeru se pohybuje kolem 60 % - 70 % dřeva a 30 % - 40 % polymeru. Čím více dřeva, tím je povrch pocitově i vizuálně více příjemný a naopak. Hlavní polymery, které se vyskytují ve WPC materiálech, jsou HDPE (vysokotlaký polyetylén) nebo PP (polypropylen). HDPE je mnohem odolnější vůči teplotním výkyvům, především mrazu, což má vliv na celkovou odolnost WPC materiálu. Setkáte se však i s používáním PVC.

- profil: Plný profil není nutné spádovat, má zpravidla lepší živostnost a mechanické vlastnosti. Dutý profil je nutno spádovat, má menší nosnost, hrozí riziko popraskání vlivem mrazu, většinou je však levnější než prkna plná.


Pokud zvolíte kvalitní originál, nezklame vás. Získáte krásnou trvanlivou terasu bez nutnosti náročné údržby.Jak se udržuje Woodplastic® terasa?

Stačí jen omýt proudem vody a je krásně čistá.

 

Materiály k bazénům, na schody, květináče apod.

Woodplastic® materiál je ideální k bazénům, jelikož je protiskluzový a odolný proti vodě - jak chlorované, tak i slané (v zahraničí se nejčastěji používá jako povrch přístavních mol apod.). Lze jej využít i na schody, květináče, lavičky, dětská pískoviště, hřiště, apod., lze jej i ohýbat. Montáž terasy či balkonu z Woodplastic® materiálu je snadná a rychlá.


Jak ale vypadá Woodplastic® terasa po letech používání?

Nejlepší odpovědí je jasný důkaz - přijďte se přesvědčit sami!

Pouze společnost Woodplastic® vám ukáže terasy po šesti letech používání v exteriéru. Jak vypadají? Jsou stejně krásné jako při instalaci. Společnost WPC-Woodplastic a.s., která tyto terasy prodává a montuje již 6 let (více než 50 000m² realizovaných teras) vám ukáže terasu, na kterou 6 let svítilo slunce, pršelo, sněžilo, byla vystavena mrazu. A jak vypadá? I po letech si zachovala svoji barevnost. Žádné praskání, kroucení, třísky. Woodplastic® terasa je krásná a stejně kvalitní i po letech používání. Materiál je prověřen i desítkami let používání v zahraničí. Nevěříte? Přesvědčte se sami v největším Woodplastic® terasovém centru v Praze Štěrboholích, Ústřední 30: www.terasove-centrum.cz.


Více informací o materiálu najdete také na stránkách www.woodplastic.cz.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference