Není WPC jako WPC

I taková může být terasa, když použijete nekvalitní výrobek z WPC.  Proto jsou veškeré  námi dodávané produkty vyráběny v  Evropské unii. Při nákupu výrobků z WPC doporučujeme prověřit si zemi původu a kupovat pouze výrobky s jasným původem především kvůli jejich kvalitě. Výrobky vyrobené v rámci EU musí při výrobě splňovat i přísné podmínky ohledně ochrany životního prostředí. Evropské firmy investují nemalé peníze do výzkumu a výroby a proto mohou garantovat záruku až 25 let.

Terasa z nekvalitního WPC po několika letech
Terasa z nekvalitního WPC po několika letech

Poničené okraje nekvalitních dutých WPC prken
Poničené okraje nekvalitních dutých WPC prken

Poničená WPC prkna
Mrazem poničená terasa z dutých prken WPC.

 

Kvalita – slovo, které má pro nás zcela zásadní význam. Každý den vybíráme ze spousty výrobků a v naprosté většině případů se pak rozhodujeme právě podle ní. Ať už jde o suroviny na přípravu večeře nebo nový oblek, hledáme to nejlepší!

Nároky nesnižujte ani u terasy. Pokud jste se jí už rozhodli postavit, či rekonstruovat, vybírejte ty nejkvalitnější prvky – jen tak zajistíte terase dostatečnou životnost a sobě klid na dlouhá léta.

Pokud jste si vybrali podlahu z WPC materiálu, počítejte s tím, že kvalita není u všech výrobků stejná a na trhu se objevují četné produkty neznámého původu a jakosti. Je to daň za vysokou poptávku po této praktické novince. Doufejme, že je pouze otázkou času, kdy si dobrý produkt najde místo na trhu a ten nekvalitní skončí. Někteří výrobci a dovozci se snaží dostat na trh WPC různých kvalit, ale v západních zemích jako jsou Francie nebo Německo, kde jsou tyto výrobky déle na trhu, už problémy s nekvalitními prkny zcela vymizely. Značka výrobce a kvalita zboží jsou tu totiž pro zákazníky rozhodující kritérium pro nákup teras z WPC.

Poznat dobrá WPC prkna není vůbec jednoduché. Cena udávaná prodejcem nemusí být dostatečnou zárukou kvality. Jen v Číně vzniklo za poslední tři roky zhruba 200 firem, které vyrábí prkna z dřevoplastu různých jakostí.

Výrobci ze Severní Ameriky, kteří přišly s nápadem vyrábět z dřevoplastových prken terasy, mají dlouholeté zkušenosti a investovali nemalé peníze do výzkumu a nových technologií. Své postupy a složení materiálu pečlivě tají. Některé firmy (např. WPC - WOODPLASTIC a.s.) zakoupily licenci od společnosti Strandex z USA, která se věnuje zejména výzkumu v této oblasti a neustále přináší novinky do výroby WPC a proto také patří mezi nejkvalitnější výrobce prken v Evropě.

Hlavní ukazatele kvality a životnosti prken z WPC

1) TYPY PRKEN - prkna jsou buď dutá, nebo plná. U dutých, levnějších prken dochází vlivem povětrnostních podmínek po čase dříve k rozpadu. V případě, že chcete mít jistotu vysoké životnosti, doporučujeme prkna plná.

2) KVALITNÍ SMĚS NA VÝROBU - o té rozhodují technologie výroby a „know-how“ firmy.

Prkna se většinou skládají z:

- z 60% dřeva (tvrdost nebo původ dřeva nemají na kvalitu žádný vliv).  V Americe už se ale prkna vyrábí i z rýže, obilí, či papíru. Důležitá je především délka a tloušťka vlákna.

- Z 30% obsahují prkna plast. Toho je několik druhů a má různé vlastnosti. Levnější se s vysokým mrazem stávají křehčími (například Polypropylen), naopak nejkvalitnějším materiálem pro výrobu dřevoplastu je HDPE nebo PVC.

- 10% je u kvalitních výrobků vyhrazeno silikonu, UV stabilizátorům, barvivu a adhezivům. I když je to pouze malá část, je v podstatě tou nejdůležitější a nejdražší položkou. Navíc má každá firma vlastní způsob výroby a poměru složek a těchto několik procent se stává chráněným know-how. Pokud by se společnost rozhodla na některé položce ušetřit, došlo by po krátkém čase k rozpadu prken a znehodnocení materiálu.

Jak již při nákupu rozpoznat kvalitní WPC výrobek

Nejlepším a nejjednodušším způsobem, jak zajistit kvalitu výrobku, je podrobné pročtení historie firmy a ověření původu prken. V případě, že má společnost dlouholetou zkušenost s výrobou, nebo disponuje platnou licencí známé a zkušené firmy, měla by to pro vás být dostatečná záruka kvality. Na trhu je několik evropských společností, které tyto parametry splňují a záruky, které uvádějí, jsou postavené na kvalitním základě. Všechny jejich výrobky prošly zkušebními testy a terasy se těší velké oblibě.

Máte dotazy?

Kontaktujte nás

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference