Náklady a údržba

Podlahová prkna z WPC materiálu nevyžadují žádnou povrchovou údržbu. Není třeba je každoročně ošetřovat proti dřevokazným houbám, hmyzu nebo olejovat jako v případě dřevené podlahy a přesto zůstávají pěkná. Tato skutečnost je velice důležitá a každý by měl tyto budoucí náklady spojené s údržbou zvážit. V případě dřevěných teras se roční náklady totiž pohybují v rozmezí 200 Kč až 300 Kč na metr čtvereční. K tomu si připočítejte čas a starosti s tím spojené. Přes všechny tyto útrapy stejně nebudete mít jistotu, že dřevo odolá i ve spodní části, kam se ochranný nátěr nedostane. V konečném důsledku zjistíte, že vyšší pořizovací cena WPC prken se Vám vrátí již za 3 až 5 let.

náklady na woodplastic terasu
Tabulka nákladů na terasu dle použitého materiálu

 

Čištění a údržba povrchu

WPC terasová prkna vyžadují minimální údržbu, většinou spojenou pouze s odstraněním nečistot vzniklých lidskou činností nebo povětrnostními vlivy. Obvykle se doporučuje jednou ročně (na jaře) podlahu omýt běžnou mýdlovou nebo saponátovou vodou. Prostor mezi prkny je třeba udržovat čistý, aby bylo zajištěno účelné odvodnění.

Plíseň

Pokud se na povrchu objeví plíseň, stačí použít standardní čistící přípravek s bělidlem a následně opláchnout vodou. Rozhodně se nedoporučuje používat přípravky na bázi rozpouštědel.

Olejové skvrny a mastnota

Je třeba dávat pozor na skvrny způsobené olejem nebo mastnotou například při grilování. Protože WPC materiály obsahují dřevitou složku, která má přirozenou nasákavost, můžou proto olejové stopy způsobit trvalé skvrny. V případě znečištění je důležité skvrny co nejrychleji odstranit vodou, saponátem nebo odmašťovacím přípravkem. Nepoužívejte rozpouštědla.

Odstranění rýh, poškrábaní povrchu

Pokud dojde k poškrábaní povrchu, vzniklé rýhy můžete opatrně vykartáčovat ocelovým kartáčem nebo použít jemný smirkový papír a to vždy ve směru vláken. Tvrdost povrchu WPC materiálů je většinou srovnávána s tvrdostí dubu.

Při grilování na terase je třeba dbát zvýšené opatrnosti před poškozením žhavým uhlíkem. Toto riziko můžete výrazně snížit použitím nehořlavé podložky pod gril. Obyčejné mastné skvrny se vlivem UV záření sami vytratí po několika týdnech.

Máte dotazy?

Kontaktujte nás

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference