MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 18. července 2024, svátek má Drahomíra / Drahomír, pranostika na dnešní den: O svatém Kamilu slunce má největší sílu.

Kvalitní dřevoplast se dokáže obejít bez PVC

Redakce
28. 4. 2022
Foto: Kompozitní prkna TERAFEST®, výrobce WPC - Woodplastic, www.woodplastic.cz

Terasy z kompozitu jsou dnes opravdovým hitem, ale ne každé WPC je kvalitní. Jako problematické se ukazují především polyvinylchloridy, které obsahují nejrůznější příměsi a změkčovadla. Nejen, že takové polymery neumíme recyklovat, ale některé mohou ohrožovat naše zdraví.

Zvažujete pořízení nové moderní terasy z WPC? A znáte výrobce prken, jeho zákaznický servis a reference? Pokud ne, je váš nákup sázkou do loterie. Kvalita vaší terasy začíná u jakosti materiálu a způsobu výroby. Kombinace laciné technologie výroby, materiálu ne zcela jasného složení a jen těžko vysledovatelného výrobce je téměř zaručeným receptem na potíže.

K nejvýznamnějším producentů kompozitu v Evropě patří česká společnost WPC – Woodplastic. Firma vlastní licenci na laserově řízenou technologii výroby Strandex, která předpokládá využívání jen těch nejkvalitnějších surovin. Patentovaná směs na prkna Terefast® obsahuje moučku z pečlivě vybraných zbytků dřeva z obnovitelných zdrojů obohacenou o zdravotně nezávadný polyethylen.

Foto: Kompozitní prkna TERAFEST®, výrobce WPC – Woodplastic, www.woodplastic.cz

Překlad termínu Wood Plastic Composite by mohl svádět k představě, že kvalitní WPC lze vyrábět z jakékoliv umělé hmoty. Skutečností je, že většina zodpovědných výrobců kompozitu se snaží vyhýbat všem příměsím, které představují velkou zátěž pro životní prostředí. Především měkčeným plastům. Důvodem je jak jejich menší odolnost, tak i fakt, že PVC nedokážeme plnohodnotně recyklovat.

U kvalitního výrobce terasových prken bychom neměli být na pochybách, s jakými materiály při výrobě pracuje. Jaká používá barviva, lepidla a další přísady. Produkty od firmy WPC – Woodplastic jsou bezpečné a vhodné i pro děti. Neobsahují žádné toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat. Právě teď je ideální doba na pořízení nové terasy. Ale opravdu kvalitní jsou jen některé.

Další informace o prknech Terefast®, inspirativní fotografie a praktická doporučení najdete na www.woodplastic.cz.

Foto: Kompozitní prkna TERAFEST®, výrobce WPC – Woodplastic, www.woodplastic.cz