Komplexní řešení pro terasy (Zpět na výpis článků)

Pokud byste si rádi užívali stínu v rozpáleném létě na Vaší terase a nevíte jak na to, podívejte se na naše doporučení.

Komplexní řešení pro terasy


Pokud již máte svoji terasu a rádi byste její část proměnili na zimní zahradu nebo teprve budete budovat prostranství okolo domu a přemýšlíte o tom jak prostor využít, výborným doplňkem Vaší terasy může být např. i markýza, její částečné zastřešení nebo kompletní zasklení.

Zastřešení terasy
Chytře zvolenou kombinací zastřešení terasy, zahradního nábytku a podlahy vyjádříte svůj osobní styl stejným způsobem jako je tomu u zařízení interiéru. Požadavky kladené na vybavení terasy jsou ale nepoměrně vyšší a terasa by proto měla nejen zaujmout, ale hlavně splnit všechny vaše nároky a být tak ideálním místem k relaxaci, zábavě nebo práci. Již při návrhu terasy byste proto měli myslet na její zastřešení. Rozpálené sluneční paprsky nebo déšť totiž lehce překazí vaše plány na odpočinek nebo rodinnou oslavu. Jak posuvné tak i pevné zastřešení terasy vám umožní využít její potenciál i během nepříznivého počasí a zhodnotit tak investice, které jste do terasy vložili.

Pokud je vaše terasa často vystavena silnému větru, měli byste se spíše než na venkovní markýzy s výsuvnými rameny zaměřit na markýzy s pevnou konstrukcí a posuvným potahem. Na trhu jsou dostupné jak markýzy určené pouze ke stínění tak markýzy, které vás ochrání před deštěm. Oproti pevnému zastřešení je jejich výhodou nejen nižší cena, ale také lehčí konstrukce umožňující snadnější a rychlejší montáž. Velikost výsuvu je snadno nastavitelná dálkovým ovladačem, kterým lze ovládat i různé doplňky jako jsou světla nebo infrazářiče.


Nejširší možnosti využití představuje pevné zastřešení. Ve spojení s markýzou vám bude neocenitelným společníkem zpříjemňujícím období od brzkého jara do pozdního podzimu. Prosklená střecha navíc poskytne ochranu před deštěm a sněhem zahradnímu nábytku. Vaše každoroční údržba se tak podstatně zkrátí a v případě celoprosklených teras vám odpadne starost s jeho zimním uskladněním.

Podle typu konstrukce lze zastřešit terasy až do velikosti 60 m2. Konstrukci Terrazzy tvoří střešní krokve, okap a stojiny. Jejich počet závisí nejen na velikosti konstrukce ale i na typu zvoleného bočního zasklení. Střechu, na kterou se používá bezpečnostní vrstvené sklo, lze doplnit o stěny tvořené pevným nebo posuvným zasklením. Bezrámové posuvné zasklení je velice flexibilní. Umožní vám strávit příjemné chvíle na terase během deštivého nebo větrného počasí a zaručí vám ničím nerušený a zcela transparentní výhled do okolí. V případě slunečného dne lze boční stěny shrnout a vytvořit tak otevřený vzdušný prostor. Díky čirému sklu bude navíc terasa působit lehce a pocit propojenosti se zahradou se ještě umocní.

Stěny a střechu Terrazzy lze doplnit o markýzy, které v létě terasu zastíní a barevnost jejich látky oživí terasu. Když k 47 standardním barvám konstrukce Terrazzy připočtete široký výběr látek, dostanete nepřeberné množství kombinací, pomocí kterých vytvoříte jedinečný model přesně podle vašich snů. Samozřejmostí je precizní provedení konstrukce a vyspělé technologie použité nejen při výrobě konstrukce, ale i ostatních doplňků. Jejich propojením získáte příjemnou a útulnou atmosféru pod širým nebem a z terasy se stane vaše ideální místo k odpočinku a zábavě.

Doporučení:
Realizace zastřešení terasy je dobré konzultovat před pokládkou terasy z důvodů dostatečného kotvení k základům a správného uchycení zastřešení.
Při zastřešení wood-plastic teras může docházet k pomalejšímu vyzrávání barev, ale materiál je natolik stálý, že se tento rozdíl postupem času srovná.

Společnost Confico Trading, s.r.o. www.confico.cz, Vám nabízí komplexní řešení, terasy na míru vč. jejího zastřešení v nejrůznějších podobách, stačí si jen vybrat.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference