MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 10. dubna 2021, svátek má Darja, pranostika na dnešní den: Prší-li na Velký pátek, je k doufání úroda.

Keramické prvky od Los Kachlos udávají trend

Redakce
19. 3. 2021
Petr Lipovský, zakladatel Los Kachlos

Správně zvolené keramické prvky dokážou zázraky, a to nejenom v interiéru, ale i v okolí domu. K historicky nejvýznamnějším producentům keramických obkladů a dlažeb patří země kolem Středomoří. V tuzemsku se s jejich výrobky setkáváme především díky společnosti Los Kachlos. Na jeho firmu a na zkušenosti s dlažbou a obklady jsme se zeptali Petra Lipovského, zakladatele a spolumajitele Los Kachlos.

Proč nabízíte kachličky právě ze Španělska a Itálie?

To je jednoduché, děláme to proto, že právě tyhle země jsou nejdůležitějšími světovými producenty obkladů a dlažeb. A to nejen z hlediska kapacity výroby, ale oni především udávají design celému oboru. Zbytek světa v podstatě pouze trendy z Itálie a ze Španělska s nějakým zpožděním kopíruje. Naši dodavatelé jsou ale také z dalších zemí EU, kontejnery dovážíme z Číny a Indie, je to pestrý obchod.

Showroom Los Kachlos, www.loskachlos.cz

Jak dlouho fungujete a kde všude máte zastoupení?

Jsme tu už od roku 1996, takže letos s Los Kachlos slavíme 25. výročí. Najdete nás na dvou místech v Praze, pak také v Brně, ve Zlíně a na centrální provozovně, kterou máme v Uherském Hradišti. Vlastní prodejnu máme i na Slovensku v Bratislavě. A potom ještě jednu celkem novou, virtuální, s plnou podporou a veškerým servisem.

Jaký sortiment a služby Los Kachlos nabízí?

Ten záběr je dosti široký. Vyrostli jsme na designových dlažbách a obkladech do interiéru, ale už řadu let nabízíme i speciální venkovní program Exteriér. Zájem je rok od roku větší, lidé chtějí ven na vzduch což je trend, který je mi osobně velice blízký. V tomto samostatném oddělení zákazníci najdou nejenom vyčerpávající sortiment keramických dlažeb pro využití na zahradách a terasách včetně chemie a technologií, ale i komplexní řešení dlažeb, mozaik a tvarovek kolem bazénů či stínících plachet. To vše samozřejmě včetně návrhu, vizualizace a realizace. 

Zdroj: Los Kachlos, www.loskachlos.cz

Kde se s vašimi realizacemi mohou lidé setkat?

Náš materiál a služby nabízené v rámci sekce Exteriér dodáváme v podstatě všude, od bytových balkonů přes terasy pětihvězdičkových hotelů až po zahrady velkých vil. Jinak lze reference najít i v pražském Obecním domě, hotelu Chateau Mcely, Jurkovičově domě v Luhačovicích anebo ve zlínské vile Tomáše Bati. Vzhledem k tomu, že nabízíme jak nadčasové, tak velice moderní věci, daří se nám skvěle podpořit jakýkoli styl.

O jaký výrobek z vaší nabídky je aktuálně největší zájem?

Není úplně jednoduché něco vyzvednout, ale v sekci Exteriér jsou to zřejmě dlažby v okolí bazénů. Celý program samozřejmě zahrnuje i bazénové lemy, přelivové hrany, odtokové žlaby a další prvky. Dlažbu u bazénů lze snadno sladit s designem ostatních venkovních dlažeb, ať už se jedná o dřevo dekor přes cotto nebo imitace kamene či mramoru. Vedle samotné dlažby jsou pak stále žádanější i naše originální stínící plachty.

Zdroj: Los Kachlos, www.loskachlos.cz

Z čeho máte v podnikání největší radost?

Los Kachlos vlastníme společně s bratrem Jiřím, a to je ta největší radost. Moje práce už je dávno spíše o vytváření strategie a o práci s lidmi než o samotném obchodě. To také nikdy nepřestane být zajímavé. Správní, odborně zdatní a loajální spolupracovníci jsou to nejdůležitější. Náš asi padesátičlenný tým drží pevně pospolu, ačkoliv nutně přicházejí mladší a průbojnější kolegové. Jsme tady 25 let, nemůžeme ustrnout. Výzev je pořád dost i v dnešní nejisté době. Rozhodně chceme stále přicházet s originálním řešením, hodnotnými materiály a poskytovat stále lepší služby našim zákazníkům.

Jakou máte doma terasu?

Je jich víc, všechny jsou nádherné, samozřejmě keramické, část je ze Španěl, část z Itálie, pěkně pospolu. Ale víc než to, že jde o atraktivní a kvalitní materiál o síle 20 mm, je pro mě rozhodující skutečnost, že je z nich hezký výhled, jsou správně zastíněné, a především, že na nich můžu trávit čas s lidmi, které mám rád. A také se skvělým španělským a italským vínem, které pod značkou La Botella dovážíme. To je takové naše firemní hobby.

Zdroj: La Botella, www.labotella.cz