Káva na terase při východu slunce - tak vypadá pohoda podle Ivany Jirešové (Zpět na výpis článků)

Ivana Jirešová je nejen oblíbenou seriálovou a divadelní herečkou, nadšenou cestovatelkou, ale dokonce i zahradnicí. A díky nově vybudované terase má nyní o důvod víc, proč trávit svůj čas na zahradě u svého domečku v Hájku v Uhříněvsi.
Ivana Jirešová na terase
Ivana Jirešová na své nové terase (terasy STAR PALISANDER od českého výrobce - WPC - WOODPLASTIC a.s.

Ivano, po mnoha letech bydlení v bytě jste se před pár lety rozhodla přestěhovat do domku se zahradou v lokalitě Hájek. Čím Vás toto místo okouzlilo? Je Váš nynější dům konečně místem, které jste si pro svůj život vysnila?

Popravdě Hájek není moje vysněné místo k bydlení. Když už mluvíme o snech, preferovala bych hory! Nicméně když jsem hledala domek, který bych si mohla dovolit, tohle byl jediný projekt, který nebyl koncipovaný jako satelitní město. Naše domky přirozeně navazují na starou zástavbu, čehož si dost cením.

Ivana Jirešová v tibetu
Nejraději by Ivana žila na horách..

Dům má oproti bytu jednu velikou výhodu, a tou je zahrada. Považujete ji spíše za svoji oázu klidu nebo zde trávíte čas raději pracovně?

Mám sice malou zahrádku, nicméně je na ní dost rostlin a hlavně je ve svahu, tudíž je tady pořád práce dost. Mým snem bylo vytvořit si kolem domku malý, krásný "prales". Když už jsem kupovala asi třicátou rostlinu, maminka se na mě hodně zlobila. Ale teď je to právě ona, která mi nejvíc pomáhá se o rostliny starat: hnojit je a stříhat. Stříhání je v malé zahradě ten nejpodstatnější zákrok, protože každým rokem rostliny sílí a rozpínají se.

Najdete si čas i na relaxaci?

Samozřejmě, že je nejpříjemnější, když si můžu lehnout na deku a číst nebo hrát s dcerkou nějaké hry:)

Nedávno jste se pustili i do budování terasy, a to dokonce svépomocí. Zapojila jste se také do stavby nebo jste ji raději přenechala mužské části rodiny?

Moji rodiče jsou zvyklí pracovat na zahradě a tak jsem uvítala, když se mi nabídli, že mi pomůžou. Já jsem pouze přiložila ruku k dílu s dovážením kamínků, betonu a dalších potřebných "ingrediencí". Co se týče práce samotné, pokusila jsem se zapojit, ale brzy jsem zjistila, že rodiče jsou sehraný tým, který bych jen zdržovala.


Takto vypadala zahrádka Ivany na začátku.. Úprava terénu byla na stavbě terasy to nejtěžší.

Celou montáž terasy jste zvládli bez řemeslníků?

Ano, v našem případě byla vlastně nejtěžší úprava terénu do roviny. Samotná montáž nebyla vůbec náročná. Byla v podstatě za odměnu. Moji rodiče, což jsou vlastně dědeček s babičkou, montáž stihli během jednoho dne.

Ivana Jirešová - stavba terasy Ivana Jirešová - stavba terasy
Celou stavbu si řídili rodiče Ivany Jirešové Zde již kompletně dokončená terasa

Tipuji, že právě terasa by pro Vás mohla být ideálním prostorem k meditaci nebo cvičení jógy, kterou máte tak ráda. Plánujete terasu využívat třeba i jinak?

Novou terasu jsme dostavěli koncem srpna a vzhledem k tomu, že jsem potom měsíc strávila v Malém Tibetu, nestačila jsem ji vlastně ani vzhledem ke svým dalším aktivitám vyzkoušet. Teď na jaro ale plánuji koupit malý stolek a židličky, aby si moje maminka, která bude spodní terasu nejčastěji „okupovat“, mohla dát snídani a kávu při ranním slunci a mezi kytičkami. Pro mě je další výhodou, že můžu vyjít z postele bosky rovnou na terasu.

Ivana Jirešová na terase

Jaké další činnosti a projekty Vás momentálně nejvíce zaměstnávají a baví?

V březnu jsme měli premiéru Mýdlového prince v divadle Broadway a já jsem ihned navázala dalším zkoušením krásného muzikálu Hello Doly v plzeňském divadle J. K. Tyla. Právě finišujeme a premiéra nás čeká koncem dubna. Poprvé v životě jsem také namluvila celou audio knížku! Jedná se o kouzelný titul Dalajlámova kočka, který každému doporučuji si přečíst anebo poslechnout.

Kde ještě bychom Vás mohli v nejbližší době vidět?

Kromě divadla jsem také patronkou projektu Skládej, který se zaměřuje na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. 27. května budeme mít už druhý benefiční koncert u Lennonovy zdi. Všechny čtenáře srdečně zvu!:)

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference