Jistotou kvalitní terasy z WPC je osvědčený výrobce prken (Zpět na výpis článků)

V současnosti lze recyklovat méně než polovinu všech druhů plastů. Překlad anglického termínu Wood-Plastic Composite by mohl svádět k představě, že kvalitní WPC se může vyrábět z jakékoli „umělé hmoty“ včetně měkčených plastů. Ale řada předních výrobců, například česká společnost WPC – WoodPlastic, se jim vyhýbá.

 

Hlavním důvodem je to, že kupříkladu všudypřítomné PVC neumíme plnohodnotně recyklovat. Polyvinylchlorid lze znovu použít pouze v rámci tzv. downcyclingu, což není recyklace v pravém smyslu, protože výsledkem je méně kvalitní hmota.

 

A právě někde tady lze vystopovat problém mnoha dřevoplastových prken dovážených především z Asie. Levná technologie výroby, snaha ušetřit na materiálu ne zcela jasného složení a jen obtížně vystopovatelný výrobce, to je pro kvalitu terasy strašidelná kombinace.

 

V případě takových produktů není výjimkou, že záhy dochází k jejich kroucení, drolení, ale i ke změnám odstínu. Řešením je vsadit na ověřeného výrobce, který je schopen garantovat kvalitu směsi a použitou technologii tak, jako to činí česká společnost WPC – WoodPlastic.

 

Každé z plnoprofilových prken WoodPlastic® opouštějících bránu závodu v Bukovanech je opatřeno unikátním rodným listem. Tato prkna jsou extrudována za pomoci nejmodernější laserové technologie z patentované výrobní směsi pečlivě vybrané dřevité moučky obohacené o 100% recyklovatelný vysokohustotní polymer stejného typu, jaký se používá ve zdravotnictví.

 

Další informace o produktech WoodPlastic®, inspiratvní fotografie, praktická doporučení a mnohem více naleznete na ww.woodplastic.cz/.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference