Jaký nábytek na zahradu?

Na první pohled se může zdát, že vybírání zahradního nábytku není žádná věda. Ale zdání může klamat. Při rozhodování se nestačí zaměřit jen na estetickou stránku, důležitá pro vás bude i odolnost, snadná údržba, skladnost a pohodlnost nábytku. V současné době máte na výběr nepřeberné množství typů od klasických dřevěných a kovových až po dnešní novinky, jako je nábytek ze syntetického ratanu.

Umělý ratan se vzhledem nijak neliší od přírodního, ale svými vlastnostmi ho vysoce převyšuje: je odolný proti teplotním výkyvům, stálobarevný a v podstatě bezúdržbový. „Zákazníci se většinou bojí, že nábytek bude působit uměle a nebude pohodlný, ale opak je pravdou. Pokud si pořídíte vybavení z kvalitního umělého ratanu, rozdíl od toho pravého – ať už na pohled nebo na dotek – nepoznáte,“ říká zástupce firmy Mores Filip Šebek. K dalším přednostem nábytku patří jeho dlouhá životnost a ekologická nezávadnost.

Pokud trváte na klasice a nakonec se rozhodnete pro dřevo, zajímat by vás mohla novinka, která se začíná objevovat na zahradách a balkónech – nábytek z tepelně upraveného dřeva Thermwood“. Jehličnaté dřevo je vysušováno teplotou až 200°C a získává tím jedinečné vlastnosti: je pevné, odolné, se sníženou absorpcí vody. Hodí se tak i do vlhkého prostředí, jakou jsou sauny a bazény. Nábytek navíc svou výrobou nezatěžuje přírodní prostředí, jako tomu je u exotického dřeva, které se těží v deštných pralesech a dováží tisíce kilometrů.

Velmi oblíbenou variantou je dále eukalyptové dřevo, které se vyznačuje dlouhou životností a odolností. Materiál se sice kvůli vlivům počasí přirozeně mění a dochází ke změnám odstínu a zhrubnutí povrchu, ale na údržbu postačí obyčejný smirkový papír a olej na tvrdé dřevo. Pokud si jednou za čas uděláte chvilku a nábytek ošetříte, můžete si pak vychutnávat letní večery v pohodlných křesílkách v červeno-hnědém odstínu.

A abychom neopomněli příznivce kovových materiálů – předností je zcela jistě jeho nadčasový design, odolnost a -například u hliníku- nízká hmotnost a snadná údržba. Kov je prostě jistota: můžete se spolehnout na vysokou životnost, funkčnost a nábytek vyřešený do každého detailu. Kov se dnes často kombinuje se dřevem, a pokud sedačky doplníte textilními sedáky, získáte příjemné posezení a výhody obou dvou materiálů - odolnost, vysokou životnost, přirozenost a požitek pro vaše smysly. Vždyť jak lépe strávit volný čas než odpočinkem v pohodlném křesle na sluncem vyhřáté terase.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference