MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 10. dubna 2021, svátek má Darja, pranostika na dnešní den: Prší-li na Velký pátek, je k doufání úroda.

Jaké vybrat dekorace na terasu

Redakce
1. 6. 2020

Znáte to. Přijmete pozvání a vyrazíte k přátelům strávit příjemný letní podvečer na jejich zahradní terasu. Přátelé jsou fajn, terasa je nová a krásná. Ale přesto, jakoby jí něco chybělo. Něco, co dává prostoru charisma, nějaká drobnost, maličkost, možná jen doplněk?

Vedle čistě funkčních věcí, jako je nábytek, gril nebo vhodné osvětlení, terasa potřebuje i nějaké ty na první pohled nedůležité maličkosti. Pár doplňků, které vytvoří příjemné zázemí. Netvrdíme, že luxusní terasu ze žíhaného WPC vytuní každý květináč v podobě otlučeného kastrolu po babičce, ale hravý detail či milá drobnost na správném místě dokáží divy.

Květinami nic nepokazíte

Z pohledu výběru dekorací je nejvděčnějším obdobím jaro – instalace nejrozmanitějších květin a bylinek se přímo nabízí. Důležitá je správná kombinace barev, ale právě v období, kdy je všechno v jednom květu se téměř nelze splést. Probouzející se příroda a tolik očekávané sluneční paprsky si přímo říkají o svěží a radostné odstíny a především žlutá, pastelově zelená či elegantní bílá jsou sázkou na jistotu.

Čerstvé květiny, ale například i větvičky vrby jívy s nezaměnitelnými pupeny jehněd můžete naaranžovat do keramických džbánů, elegantních skleněných váz nebo dekorativních nádob s pórovitým povrchem imitujícím beton. S příchodem jara je spojen i největší křesťanský svátek Velikonoce. K nejtypičtějším atributům oslav zmrtvýchvstání, resp. nového života, patří svíce a především symbol vejce a vůbec mláďat jako takových. I proto lze jako vhodnou jarní dekoraci použít figurky beránků, kuřátek či zajíčků. I když právě v tomto případě platí všeho s mírou.

Dekorace z dovolené

Vkusně naaranžované čerstvé květiny ozdobí vaši terasu i v létě a koneckonců i na podzim. Z dovolené si můžete přivézt hezké kamínky či mušle a vyzdobit si jimi vybrané zákoutí nebo je nazdobit do skleněné mísy s pískem. Jinou mísu lze naplnit vodou, na hladinu dodat vhodné květy a plovoucí svíčky. Do vázy lze naaranžovat stvoly s obilnými klasy a polním kvítím, jako příjemný doplněk poslouží i nejrůznější lampy a lucerničky.

Ani v zimě není třeba rezignovat na výzdobu terasy, ať už ji používáte či ne. Blikající stromeček v květináči za oknem příjemně vytopeného pokoje a další variace na světelné ozdoby potěší jak děti, tak dospělé. Vánoční atmosféru však lze navodit i poněkud subtilnější výzdobou – proutěnými věnci na okna a dveře, adventními věnci, lucernami či obřími svícemi ve skleněných vázách.