Ideální terasa k bazénu – tipy pro výběr a velká letní fotogalerie (Zpět na výpis článků)

Léto je tady, a tak opět vyrážíme k vodě či k vlastnímu bazénu. Pro ty, kteří jej teprve plánují, přinášíme rady i inspiraci v naší velké fotogalerii. Na terasy u bazénu jsou totiž kladeny mnohem vyšší nároky na bezpečnost, pohodlí i snadnou údržbu, než je tomu např. u teras u domu či v pergole.
terasa u bazénu woodplastic

Jaké otázky je dobré si položit před výběrem terasy k bazénu?

  • Nebude materiál vytvářet třísky?
  • Nebude mokrá terasa okolo bazénu klouzat?
  • Je materiál příjemný pro chůzi bosou nohou?
  • Jak dobře bude odolávat bazénové chemii či slané vodě?
  • Jak složitá a nákladná bude údržba?
  • Nebude se vlivem vody z bazénu či slunečního záření měnit barva terasy?
  • Jak dlouhá je záruka a na co se vztahuje?
  • Jak složitá bude montáž – bude možné vytvořit zakulacené olištování nebo instalovat zastřešení?

Nároky jsou poměrně vysoké, ovšem řešení existuje, a to moderní materiál WOOD-PLASTIC COMPOSITE (nebo také dřevoplast), který eliminuje veškeré nežádoucí problémy dřeva a naopak přináší vysokou odolnost, nadstandardní komfort a mnohé další benefity.

terasa u bazénu woodplastic terasa u bazénu woodplastic terasa u bazénu woodplastic

K bazénu jedině terasu bez třísek

Již předem je nutné počítat s tím, že po terase budeme zcela jistě chodit bosi nebo si rádi posedíme na jejím kraji s nohama ponořenýma do bazénu. Je tedy nutné, aby materiál nevytvářel nepříjemné třísky (jako je tomu u dřeva) a byl pohodlný pro chůzi bosýma nohama, a to i pro naše nejmenší s citlivou dětskou pokožkou. Materiál WPC byl vyvinut tak, aby tyto nepříjemné vlastnosti dřeva eliminoval, a tudíž zde tyto problémy rozhodně nehrozí. Hebký povrch terasy je velmi příjemný.

Protiskluzová úprava terasy je u bazénu nutností

Myslete také na to, že na terasu se díky přítomnosti bazénu dostává voda, po které může být velmi snadné uklouznout. Je to také jeden z nejčastějších letních úrazů – zejména u dětí, které při svých hrách zapomínají na bezpečnost. I z tohoto hlediska je WPC vhodný materiál, je totiž opatřen bezpečnostní protiskluzovou úpravou.

terasa u bazénu woodplastic

Odolnost vůči chlorované a slané vodě

Materiál je nutné vybírat i s ohledem na zvýšenou zátěž vyplývající z agresivní chlorované či slané vody v bazénu. U dřevěných teras je nutná častější údržba a výsledek může být přesto zoufalý. Nechcete-li se tedy každoročně mořit s natíráním, je wood-plastic composite ideální volba – není jej totiž nutné natírat ani mořit a přesto je sám o sobě odolný bazénové chemii, a to díky obsahu cca 40 % polymeru.

terasa u bazénu woodplastic terasa u bazénu woodplastic terasa u bazénu woodplastic

Pohodlí a design

Důležité je i to, aby si terasa měla příjemný design (i proto je WPC oblíbené, neboť evokuje dřevo), dlouhodobě si zachovávala svoji barevnost a nešedla. Materiál WPC obsahuje stabilizátory a UV filtry, díky nimž odolává slunečnímu UV záření a tak se jeho vzhled nijak nemění.

Myslete i na to, jak moc se terasa rozpálí na slunci – porovnáte-li WPCterasu s tou kamennou nebo dlážděnou, vítěz je jasný. Dřevoplast – např. ten od WoodPlastic® má na slunci podobné, dokonce lepší hodnoty než dřevo. Zajímají-li vás podrobnosti - podívejte se na náš test.

Samozřejmě je vhodné myslet i na další aspekty, jako je délka záruky (v tomto případě až 25 let), možnost snadno zabudovat zastřešení terasy či bazénu, vytvářet složitější či zakulacené tvary (které často u zapuštěných bazénů vidíme), možnost snadné rozebratelnosti terasy, ekologické parametry materiálu, apod. Také to jsou benefity moderních dřevoplastových teras.

Více fotografií naleznete zde

Pro více informací kontaktujte českého výrobce produktů z materiálu wood-plastic composite dle unikátní US licence Strandex -WPC - WOODPLASTIC a.s. - www.woodplastic.cz

Zdroj: WPC – WOODPLASTIC a.s., prodejci produktů WoodPlastic®

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference