České zahradní terasy z WPC patří k evropské špičce (Zpět na výpis článků)

Materiál WPC vznikl před třiceti lety. Za tu dobu se ukázal být více než důstojnou alternativou dřeva. Nejčastější uplatnění nachází v exteriéru v podobě teras, plotů či obkladů stěn. Mezi nejvýznamnější evropské výrobce kvalitního kompozitu dřevní moučky a polymeru se řadí česká společnost WPC – WoodPlastic.

Zahradní terasy z běžně dostupného dřeva jsou atraktivní, ale zároveň velmi náročné na údržbu. Řešením je využití některé z exotických dřevin. Díky velkému zájmu se však zásoby dřevin jako bangkirai, massaranduba, ipe nebo merbau rychle tenčí, a navíc jsou při jejich těžbě devastovány rozsáhlé plochy tropických lesů.

Neutuchající poptávka po esteticky přitažlivém a zároveň odolném dřevě na trhu ve Spojených státech amerických vedla tamní firmy k vývoji kompozitu dřeva a polymeru. Ten je schopen eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva a zároveň nechá vyniknout vizuální dokonalost dřevěného povrchu. Materiál se počátkem 90. let 20. století ujal pod označením WPC (Wood-Plastic Composite).

 

Atraktivní design i užitné vlastnosti

 

Světovým průkopníkem vývoje nové směsi a držitelem mnoha klíčových patentů na její výrobu je americká firma Strandex. V Evropě patří k nejvýznamnějším producentům dřevěného kompozitu česká společnost WPC – WoodPlastic. Ta vlastní licenci Strandex na unikátní laserově řízenou technologii výroby, jíž sama dále vylepšuje.

Za dobu své zhruba desetileté existence firma realizovala zakázky v celkovém rozsahu 500 000 m², a to jak v ČR, tak i v zahraničí. V současnosti dokáže ve svém závodě ve středočeských Bukovanech vyprodukovat více než 6 km plnoprofilových prken té nejvyšší jakosti za jediný den. Hlavním předpokladem pro jejich reprezentativní design a maximální užitné vlastnosti je jak technologie výroby, tak složení směsi.

 

Smysl má pouze kvalitní WPC

 

A je to právě kvalita samotných prken složených v poměru 60 % dřevní moučky a 40 % panenského polymeru, co dává smysl rozhodnutí pořídit si terasu z WPC. Pro atraktivní vzhled a dlouhou životnost terasy bez ztráty jejích vlastností je nejdůležitější to, z čeho a jak se vyrábějí prkna. Rozdíly v kvalitě teras z kompozitu, které si lze dnes na trhu pořídit, mohou být u různých výrobců, a především pak dovozců propastné.

Výrobky firmy WPC – WoodPlastic mají plný profil, takže se na rozdíl od některých levnějších dutých prken nekroutí ani nepraskají a snadněji se montují bez nutnosti kotvení k pevnému podloží. Prkna mají speciální protiskluzový povrch, na němž se netvoří třísky ani štěpy. Terasy odolávají veškerým rozmarům počasí – dešti, sněhu, mrazu i UV záření. Minimálně nasákavý materiál je rezistentní vůči bazénové chemii i slané vodě. Terasu přitom není třeba natírat, olejovat ani impregnovat. Zcela postačí ji občas opláchnout proudem vody.

 

Prkna s rodokmenem

 

Technologie výroby, založená na bázi extruze, i finální produkty společnosti usilují o maximální ekologickou šetrnost. Proto je využíváno výhradně dřevo z lesů obhospodařovaných tak, aby byla zajištěna jejich trvalá udržitelnost. Kvalita a originalita výrobků firmy je garantována i tzv. „rodným listem“ s unikátním číselným kódem, který je součástí každého z produktů, resp. každé faktury opouštějící brány závodu.

Úspěšný obchodní model produktů společnosti WPC – WoodPlastic se opírá o plně vybavená, prozákaznicky orientovaná terasová centra v tuzemsku i zahraničí. Široká síť prodejců, a především stabilní základna certifikovaných poradců a odborníků na instalaci a montáž teras znamená jistotu, že výrobou kvalitních prken pro firmu zodpovědnost vůči zákazníkům nekončí.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference