Bezúdržbová terasa - zázrak jménem WPC (Zpět na výpis článků)

Únor ještě není ten správný měsíc k posezení na zahradě a kdoví jak to bude v březnu. Ale už se to pomalu blíží - svěží ráno, francouzské okno dokořán, zpěv ptáků... A dokonalá terasa. Může být něco lepšího než začínat náročný den plný pracovního vytížení v soukromí, a přitom na sluníčku a čerstvém vzduchu?

Terasa je zvláštní prostor, který vám dokáže nenápadným, ale o to důležitějším způsobem obohatit život a dodat tolik potřebnou sílu. Ale. Každá věc mívá svůj rub. Lze předpokládat, že chceme-li si vychutnat pobyt na atraktivní a bezpečné terase, musíme do ní průběžně investovat úsilí i peníze a pravidelně se o ni starat.

Existuje však výjimka, a tou jsou terasy z dřevoplastu. Jedná se o kompozitní materiál na bázi dřeva a plastového polymeru, označovaný zkratkou WPC (Wood-Plastic Composite). Cílem a hlavní myšlenkou jeho vývoje bylo vytvoření dokonalého materiálu, který bude eliminovat veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva a zároveň zdůrazní přirozenou vizuální dokonalost dřevěného povrchu.

Partneři do nepohody

Na tuzemském trhu se můžete setkat se širokou nabídkou importovaných prken z WPC, ne vždy vyrovnané kvality. Jediným autorizovaným výrobcem plnohodnotných, čistě ekologických WPC produktů v České republice a zároveň lídr jejich výroby v Evropě je česká společnost WPC-WoodPlastic.

Ta vlastní licenci na unikátní americkou laserovou technologii výroby Strandex, díky níž si může dovolit používat ty nejkvalitnější suroviny a zpracovávat je s extrémní přesností. Výhodou je i skutečnost, že WoodPlastic disponuje sítí smluvních partnerů, kteří vám terasu z WPC snadno a rychle nainstalují, a navíc jsou vám k dispozici cennými radami.

Terasa se zárukou až 25 let

Postup výroby designových teras, ale i plotů, zábradlí či obkladů používaný společností WoodPlastic je základem jejich odolnosti a životnosti - firma na ně poskytuje záruku až 25 let. Její masivní dřevoplastová prkna, vyráběná v poměru 60 % dřeva a 40 % kvalitního polymeru, mají plný profil. Tudíž se nemusejí kotvit, na rozdíl od prken s dutým profilem, u nichž hrozí zkroucení.

Prkna od firmy WoodPlastic jsou stálobarevná i plnobarevná. To znamená, že časem nevyblednou a zároveň, dojde-li k nehodě, kupříkladu v podobě popálení prkna žhavým oharkem z grilu, lze je v naprosté většině případů bez nebezpečí změny barevnosti zbrousit. Veškerá jejich údržba pak spočívá v  občasném opláchnutí vodou, mastné fleky umyjete saponátem. Sem tam je vhodné odstranit ze spár prach a nečistoty a terasu omést. Toť vše.

Dřevo mnoha barev

Netoxická, 100% recyklovatelná prkna WoodPlastic jsou k dispozici v široké škále barev a povrchů. Od jemně žíhaného, čistě hladkého prkna Style Plus přes povrchy prken Forest imitující luxusní exotické dřevo či drážkovaná prkna Star až po výraznou texturu drásaného dřeva Rustic, která má patinu starých podlah.

Některé terasy WoodPlastic jsou díky svým vlastnostem ideální k bazénům, jiné do pečlivě udržované zahrady - výběr té správné terasy je opravdovou výzvou. Záleží samozřejmě i na volbě odpovídajícího barevného odstínu. Ty se pohybují od cedru přes decentní teakový, hřejivý Merbau, čokoládový Palisandr, seriózně působící Wenge až po tmavý Eben či ocelově šedý Inox.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference