MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 4. prosince 2021, svátek má Barbora / Barbara, pranostika na dnešní den: Jaké je počasí na sv. Barboru, takové bývá až do Vánoc.

Zbavte svoji zahradu slimáků

Redakce
30. 6. 2021
Foto: Shutterstock

Stačí, aby jednou zapršelo a jsou tu – slizcí a otravní. Slimáci velcí, plzáci hnědí, zahradní, žíhaní, lesní či španělští opouštějí za soumraku svá temná vlhká zákoutí a křižují zahradu jako nějaká zpomalená torpéda. Stovky nenasytných lepkavých tvorů vytřepaných snad jakýmsi nepřejícným kazisvětem právě nad našimi úhlednými záhonky s křehkým salátem, kapustou nebo cuketami. Co s nimi?

Internet se hemží desítkami tipů, jak se jich zbavit, počínaje nadrcenými vaječnými skořápkami přes chov indických běžců, prosolení kuchyňskou solí, utopení v kelímku s pivem zapuštěným do země až po zábrany v podobě pásu pilin pobryndaných kávovou sedlinou. Jediná zaručená metoda je však následující: odstraňte jim na zahradě možné úkryty, navlečte si rukavice a slimáky pravidelně sbírejte. Ubezdušení proveďte buď spařením těl vařící vodou nebo jejich umístěním na dva dny do mrazáku.