MojeTerasa
Hlavní partner WoodPlastic
Dnes je 18. ledna 2021, svátek má Vladislav / Vladislava, pranostika na dnešní den: Jak vysoko v lednu leží sníh, tak vysoko tráva poroste.

Postarejte se o půdu na zahradě

Redakce
6. 11. 2020

O tom, že půda je cennost, které bychom si měli vážit, věděli své už naši předkové a podzim je ideálním obdobím pro to připravit půdu na další sezónu. Jak se o ni ale správně postarat? Nechat ji ladem, nebo o ni starostlivě pečovat? Co vlastně půda na takovém záhonku potřebuje? 

Dobré, avšak nikoli bezpodmínečně nutné je záhonek na podzim zrýt. Pokud je ale půda kvalitní, můžete si tuto námahu ušetřit. Časté rytí totiž neprospívá užitečným organismům, pro něž je půda domovem. Na druhou stranu správně zrytá hlína je zkypřená i provzdušněná a dobře se k ní dostává potřebná vláha.

V hroudách, které po zrytém záhonku zůstanou, navíc dokáže mráz zlikvidovat kořínky jednoletých plevelů. Během rytí nezapomeňte do půdy vpravit kompost nebo jiné, pokud možno organické hnojivo. Rytí je náročná činnost, proto se na ni vhodně vybavte, zejména kvalitní rýč vám dokáže ušetřít zbytečnou námahu, mozoly či bolestivá záda.