6 důležitých otázek při výběru vířivky (Zpět na výpis článků)

Rozhodli jste se pořídit si vířivku? Na co dát ale pozor při výběru a jaké vlastnosti zvážit, aby vám přinášela jen vysněný relax a mohli jste se z ní těšit mnoho let? Položte si následující otázky, výběr si velmi usnadníte!

vířivka na terase

1. Kdo bude vířivku používat?

Jste pár, rodina s dětmi, nebo hledáte vířivku jen pro sebe? Chcete ve vířivce pouze relaxovat nebo hledáte zábavu s přáteli či rodinou? Přemýšlejte tedy, pro kolik osob vířivku hledáte a jak ji chcete využívat.

2. Kam chcete vířivku umístit?

Vybrat správné místo je velmi důležité pro vaši pohodu ve vířivce. Místo by mělo být snadno přístupné, aby vás od používání vířivky po náročném dni neodradilo. Zvažte také, zda chcete vířivku používat celoročně, případně zda ji chcete využívat pod širým nebem, což má své kouzlo. Plánujete-li umístit vířivku na terasu, zvažte její nosnost a přístup. Špatný přístup nebo nízká nosnost mohou zkomplikovat, prodražit nebo dokonce znemožnit instalaci.

vířivka na terase

3. Jaký tvar a materiál vnitřní části chci?

Většina vířivek má pevně formované sedáky, takže vaše poloha i směřování trysek je předem dané. Jsou ale i vířivky, které tvrdé sedáky nemají. Mají vnitřní část měkkou a umožňují tak libovolnou polohu i pozici u masážních trysek. Měkká vnitřní část je nejenom pohodlná, ale dává také prostor pro dovádění dětí.

4. Liší se vířivky zvukem, který při chodu vydávají?

Ano, liší. Odpočinek ve vířivce někdy nemůže být stoprocentní, když je samotná vířivka při provozu příliš hlučná. Ruch z hlučné vířivky může rušit nejen vás samotné, ale může vadit také sousedům.

Náš tip: „Je-li pro Vás tichý chod vířivky zásadní, vsaďte na vířivky Softub, které jsou díky své unikátní technologii motoru nejtišší vířivky na světě. Měkká PolyBond pěna navíc nepřenáší vibrace,“ uvedl Daniel Mika, jednatel společnosti Reest 21 s.r.o., oficiálního prodejce vířivek Softub.

5. Kolik za provoz vířivky zaplatím?

Často se při výběru vířivky klade větší důraz na pořizovací cenu než na provozní náklady. Přitom u některých vířivek provozní náklady převýší pořizovací cenu již po několika letech. Technologie ohřevu, příkon a izolace se u jednotlivých vířivek liší rozdíl ve spotřebě je často několikanásobný.

Některé vířivky naopak nabízejí extra nízké provozní náklady jako například zmíněná vířivka Softub, která ohřívá vodu pouze ztrátovým teplem motoru. Teplo navíc díky tělu vířivky z PolyBond pěny neuniká. Provozní náklady jsou tak při celoročním provozu venku pouze kolem 350 Kč za měsíc!

vířivka na terase

6. Jaký další faktor je dobré zvážit?

Trh je plný „kvalitních“ vířivek, často v akci či slevě. U levných nebo nových značek bývá často problém s kvalitou, i záručním a pozáručním servisem. Hledejte tedy značku, která má historii a zkušeného prodejce, který má relevantní reference.

Více informací o vířivkách najdete také na: www.softub-spa.cz.

Řekli o nás

Vážení, dovolte mi tímto poděkovat za váš klientský přístup ve věci dodání, montáže a následných konzultací týkajících se naší nové terasy. Uvítal jsem vaší flexibilitu a vstřícnost při realizaci, kdy jste reagoval na mé požadavky ohledně dodání víceprvků a průběžných změn, stejně tak i plnění všech sjednaných termínů. Z nové terasy se s rod... Číst dále
Chtěli bychom velice poděkovat firmě ART BAZÉNY za skvělé jednání, rady a doporučení při výběru naší terasy. V dnešní době, kdy je trh nasycen obrovským množstvím nabídek materiálů by bylo pro nás téměř nemožné vybrat ten pravý pro naši terasu. Číst dále

Všechny reference